Миа Костова на кабаре како Мерилин Монро: Црвен кармин и смело деколте, во друштво на Сергеј Варошлија

„Боже, колку си најубава“, коментираат следбениците на Миа Костова, која вчеравечер воодушеви со својот изглед во стилот на Мерилин Монро.

mia-kostova-na-kabare-kako-merilin-monro-crven-karmin-i-smelo-dekolte-vo-drushtvo-na-sergej-varoshlija-01.jpg

Инфлуенсерката Миа Костова вчеравечер (14.11) се забавуваше на кабаре во хотелот „Мериот“ во Скопје.

Иако цела вечер објавуваше видеа од кабарето и воодушевено коментираше дека Скопје заслужува едно вакво шоу, таа сепак поголемо внимание привлече со својот впечатлив изглед.

mia-kostova-na-kabare-kako-merilin-monro-crven-karmin-i-smelo-dekolte-vo-drushtvo-na-sergej-varoshlija-03.jpg

Миа имаше фризура и шминка во стилот на Мерилин Монро – со црвен кармин и црн ајлајнер, а косата ѝ беше извиткана во кадрици.

Таа носеше долг црн фустан, со смело деколте, па доби многу комплименти за стилот.

mia-kostova-na-kabare-kako-merilin-monro-crven-karmin-i-smelo-dekolte-vo-drushtvo-na-sergej-varoshlija-04.jpg

„Моја вечер“, напиша таа на фотката на која е насмеана и не крие дека ужива.

View this post on Instagram

A post shared by Mia Kostova (@miandrija)

„Боже, колку си најубава“, стои во коментарите.

А на кабарето, Миа најмногу се дружеше со својот долгогодишен пријател, Сергеј Варошлија, па двајцата објавија многу заеднички фотки и видеа и пренесоа дел од атмосферата на своите следбеници.

mia-kostova-na-kabare-kako-merilin-monro-crven-karmin-i-smelo-dekolte-vo-drushtvo-na-sergej-varoshlija-02_copy.jpg

Фотографии објави и Тијана Скулиќ, а на една од нив напиша: „Засекогаш моја љубов“.

Миа сподели и видео од својата трансформација, па повторно ги собра сите комплименти за совршениот изглед.

Погледнете повеќе фотографии:

mia-kostova-na-kabare-kako-merilin-monro-crven-karmin-i-smelo-dekolte-vo-drushtvo-na-sergej-varoshlija-05.jpg

mia-kostova-na-kabare-kako-merilin-monro-crven-karmin-i-smelo-dekolte-vo-drushtvo-na-sergej-varoshlija-06.jpg

mia-kostova-na-kabare-kako-merilin-monro-crven-karmin-i-smelo-dekolte-vo-drushtvo-na-sergej-varoshlija-04_1.jpg

mia-kostova-na-kabare-kako-merilin-monro-crven-karmin-i-smelo-dekolte-vo-drushtvo-na-sergej-varoshlija-02_2.jpg

mia-kostova-na-kabare-kako-merilin-monro-crven-karmin-i-smelo-dekolte-vo-drushtvo-na-sergej-varoshlija-03_2.jpg

mia-kostova-na-kabare-kako-merilin-monro-crven-karmin-i-smelo-dekolte-vo-drushtvo-na-sergej-varoshlija-03_1.jpg

mia-kostova-na-kabare-kako-merilin-monro-crven-karmin-i-smelo-dekolte-vo-drushtvo-na-sergej-varoshlija-02_3.jpg

А. Ј. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Миа Костова раскажа како ослабела 17kg за 10 месеци: „Не држам диета, бројам калории - сè е во глава... „Првото јадење ми е накај 2-3 попладне, зашто до тоа време не чувствувам глад от...
Миа Костова славеше Св. Никола - Тамара пееше за мерак на гостите, Тијана највесела од сите „Заради сите вас на масава, јас сум тоа што сум денес. Вие сте мојата сила засек...
Познати Македонки кои веќе добиле внучиња, а изгледаат одлично Фолкерката Даниела Темелковска годинава стана баба, но на Инстаграм мами воздишк...
Јелена Спенџарска со љубовна порака за саканиот Лукас: „Кога изгубив надеж, ми се појави како гром о... „На почетокот мислев дека е скриена камера, зашто не ми беше реално, нема да лаж...
Тие им се најголема поддршка - Како изгледаат сопругите на македонските пејачи? Јоце Панов и неговата избраничка биле во врска 10 години пред да стапат во брак,...
„Се молам да не заплачам додека пеам“: Ивона Јо ги испеа омилените песни од Тоше во Крушево „'Игри без граници' и 'Полско цвеќе' не можам да ги пеам, да дадам емоција, а да...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg