Акција: Израдувајте некое детенце

akcija-izraduvajte-nekoe-detence-povekjeДобивме писмо од наша читателка кое можеби ќе допре до вас и ќе ја разбуди хуманоста. Доаѓа Новата Година. Сите сме во фрки околу...


...подготовките и не гледаме што се случува околу нас.

Сакаме нови фустани, кошули и чевли, се договараме кај ќе славиме, каде ќе шетаме. Нашите родители, баби, дедовци подготвуваат ситни подароци за своите најмили.

Пакетчиња ќе добијат сите дечиња, но дали некој помислил на децата од домот без родители „11 Октомври“?

akcija-izraduvajte-nekoe-detence

Децата навистина веруваат во Дедо Мраз. Па штом веруваат, зошто не им овозможиме и тие да ја почувствуваат она вистинска новогодишна еуфорија?

За таа цел, да ги насмееме малите ангелчиња, се организира акција за собирање на парични средства со кои ќе им се направат пакетчиња.

Придружете се на оваа група за повеќе информации: https://www.facebook.com/groups/324299990928079/

Би можело да ве интересира:

Aнтониа Гиговска без грам шминка, Барбара Ракичевиќ ја покажа тетоважата на грбот: Што прават македо... Сузана Турунџиева фит на одмор во Грција, Димитар Атанасовски со новородениот си...
„Ќерките и татковците делат едно срце“ - Снежана Лупевска со емотивна објава по смртта на татко ѝ „Татковците се супер-херои, водичи во животот... Мојот татко беше сето тоа и мно...
„Лана Марија наполни 5“ - Милена Антовска го прослави роденденот на поголемата ќеркичка на голем ден „Не дека е моја, не дека е наша ама има зошто е родена на еден од најубавите пра...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg