Милорад Миновски, репрезентативецот во баскет, ја запроси саканата: „Секако, рече ДА“

Мартина го покажа свршеничкиот прстен, а Милорад се потрудил да ја изненади, па ја украсил просторијата со многу црвени и сребрени балони и еден во форма на дијамантски прстен.

milorad-minovski-reprezentativecot-vo-basket-ja-zaprosi-sakanata-sekako-reche-da-01.jpg

Нашиот репрезентативец во баскет 3х3, Милорад Миновски, ја запроси саканата Мартина Илиеска.

Веднаш по новогодишните празници, тој откри дека ја побарал за сопруга, па на својот Инстаграм објави неколку фотки од запросувањето.

milorad-minovski-reprezentativecot-vo-basket-ja-zaprosi-sakanata-sekako-reche-da-02.jpg

„Секако, кажа ДА“, напиша тој, па доби бројни честитки за свршувачката.

Мартина го покажа свршеничкиот прстен, а на фотографиите може да се види и дека Милорад се потрудил да ја изненади, па ја украсил просторијата со многу црвени и сребрени балони и еден во форма на дијамантски прстен.

https://www.instagram.com/p/C1nQ1JbrJLZ/

Милорад веќе неколку години игра за македонската репрезентација.

Тој пред неколку години учествуваше и во реалното шоу „Задруга“.

milorad-minovski-reprezentativecot-vo-basket-ja-zaprosi-sakanata-sekako-reche-da-04_copy.jpg

milorad-minovski-reprezentativecot-vo-basket-ja-zaprosi-sakanata-sekako-reche-da-03_copy.jpg

Погледнете повеќе фотографии од Милорад и неговата сакана:

https://www.instagram.com/p/CtZ1yAco4xH/

https://www.instagram.com/p/CxL7ydcrFgf/

https://www.instagram.com/p/CvHlnjQsu3B/

https://www.instagram.com/p/CSzQAtVssl5/

https://www.instagram.com/p/CuvInBBsH8s/

https://www.instagram.com/p/CudECMxs5ZQ/

https://www.instagram.com/p/CUzjxIYsF5B/

https://www.instagram.com/p/Cve5VIEMLCc/

А. Ј. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Тие им се најголема поддршка - Како изгледаат сопругите на македонските пејачи? Јоце Панов и неговата избраничка биле во врска 10 години пред да стапат во брак,...
Познати Македонки кои веќе добиле внучиња, а изгледаат одлично Фолкерката Даниела Темелковска годинава стана баба, но на Инстаграм мами воздишк...
Игор Џамбазов со семејни фотки од 1970-тите, Дарко Илиевски чека второ дете: Што прават македонските... Васил Зафирчев ја најави новата сезона на „Преспав“, тенисерот Калин Ивановски в...
3 симпатични кафулиња во Скопје со игротека Родителите имаат ретка можност за „раат кафе“ во оние места кои нудат нешто плус...
Македонки кои периодов уживаа на егзотични дестинации, во исчекување на летото (фото) Туна Сејди со синот на Занзибар, Ведрана без шминка ужива во убавините на Бали, ...
Популарни плажи со бич-барови покрај Охридското Езеро што треба да ги посетите Кои бич барови и плажи работат ова лето? Каде би можеле да ги поминете деновите ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg