„А венчаниците ќе ни важат ли?“ – Најсмешните твитови по одлуката за промената на личните документи

„А може ли да платиме казна со пари на кои пишува ‘Република Македонија’?“ – Твитерџиите се шегуваат заради најавата за казните за возачките дозволи без „Северна“.

a-venchanicite-kje-ni-vazhat-li-najsmeshnite-tvitovi-po-odlukata-za-promenata-na-lichnite-dokumenti-01_copy_copy.jpg

По вестите дека по 12-ти февруари годинава сите кои ќе бидат фатени со возачка дозвола на која не стои „Северна“ до името на државата ќе бидат казнети, граѓаните целиот свој гнев го истурија на социјалните мрежи.

Некои револтирани ги исмеваат одлуките на властите, други, пак, се покреативни и одлучија и да се пошегуваат на сметка на нелогичните одлуки.

a-venchanicite-kje-ni-vazhat-li-najsmeshnite-tvitovi-po-odlukata-za-promenata-na-lichnite-dokumenti-02.jpgфото: Фејсбук - Шумарите

Факт е дека не се само возачките, имаме и голем број документи на кои стои само Република Македонија, без „Северна“, па твитерџиите се шегуваат за тоа колку голем број документи ќе треба да се променат.

Во продолжение некои од најсмешните твитови и објави на социјалните мрежи за документите:

Б. С. Б. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Македонија втора година по ред нема да учествува на Евросонг, објавена листата за Малме 2024 Последниот настап на Евровизија за Македонија беше во 2022, кога земјава ја прет...
Само се шегувал со фановите: Ламбе останува во Македонија „Дедо Мраз ме врати назад во Македонија. Ве поздравувам. Македонија е мојата све...
Тоше победи на Беовизија, на телевизија гледавме „Наше маало“ – Настани во Македонија што се случија... Во 2003-та, односно пред 20 години, Македонија не се натпреваруваше на Евровизиј...
20 интересни факти за Македонија: Чуваме делови од крстот на кој е распнат Исус, го имаме најстарото... Природните богатства на Македонија ја ставаат на списокот со најмногу планини, н...
Тијана Дапчевиќ со сопругот и синот на свадба во Скопје, друштво им правеа Тамара Тодевска и мајка и... „Сите сте убави и имате заразна насмевка“ – коментираат дел од следбениците на с...
„Пази на пудрата“ – Јелена Спенџарска во забавно видео покажа како изгледа шопингот на жените Дали и вашиот шопинг изгледа вака? По колку време „заглавувате“ во гардероба, до...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg