„Каде на одмор?“ - Шминкерката Фрози Фран и пријателките со оригинална првопарилска маска

„Уникатни, секоја чест“ – стои во коментарите до фотките со уникатната маска што шминкерката Фрози Фран и нејзините пријателки ја подготвија за Денот на шегата, први април. Мајките се маскираа како полицајки, а децата како пасоши.

kade-na-odmor-shminkerkata-frozi-fran-i-prijatelkite-so-originalna-prvoparilska-maska-01.jpg

Со оглед на тоа што во изминатата година голем број македонски граѓани маки мачеа со вадењето пасош, воопшто не е чудно што нашата шминкерка Фросина Ангеловска, попозната како Фрози Фран и нејзините пријателки добиле оригинална идеја за првоаприлска маска.

Таа и пријателките по повод Денот на шегата се маскираа во припаднички на Министерството за внатрешни работи, а нивните дечиња во пасоши.

kade-na-odmor-shminkerkata-frozi-fran-i-prijatelkite-so-originalna-prvoparilska-maska-02.jpg

Мајките полицајки и нивните дечиња продефилирале со групната маска низ еден од поголемите молови во Скопје, а маската ја крстија: „Каде на одмор?“

Овие мајки на Инстаграм добија голем број пофални коментари, а сите се сложни дека станува збор за мошне досетлива и уникатна маска.

Погледнете повеќе фотографии во продолжение:

kade-na-odmor-shminkerkata-frozi-fran-i-prijatelkite-so-originalna-prvoparilska-maska-04.jpg

kade-na-odmor-shminkerkata-frozi-fran-i-prijatelkite-so-originalna-prvoparilska-maska-05.jpg

kade-na-odmor-shminkerkata-frozi-fran-i-prijatelkite-so-originalna-prvoparilska-maska-06.jpg

kade-na-odmor-shminkerkata-frozi-fran-i-prijatelkite-so-originalna-prvoparilska-maska-07.jpg

kade-na-odmor-shminkerkata-frozi-fran-i-prijatelkite-so-originalna-prvoparilska-maska-08.jpg

kade-na-odmor-shminkerkata-frozi-fran-i-prijatelkite-so-originalna-prvoparilska-maska-09.jpg

kade-na-odmor-shminkerkata-frozi-fran-i-prijatelkite-so-originalna-prvoparilska-maska-10.jpg

kade-na-odmor-shminkerkata-frozi-fran-i-prijatelkite-so-originalna-prvoparilska-maska-11.jpg

Прочитајте и Македонската шминкерка Фрози Фран со одлична првоаприлска маска – Фиона од „Шрек“

Б. С. Б. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Антониа Гиговска објави први фотки со синот Киан: „Ми докажа за што вреди да живееш“ „Сакавме малку моменти за нас, па решивме денес официјално да ве поздравиме. Вче...
„Пази на пудрата“ – Јелена Спенџарска во забавно видео покажа како изгледа шопингот на жените Дали и вашиот шопинг изгледа вака? По колку време „заглавувате“ во гардероба, до...
Дац со емотивни фотки му го честиташе роденденот на синот Јаков, кој сега и самиот е татко „Среќен роденден Јаков“, напиша Драган Спасов - Дац и објави две емотивни фотки ...
Летните фотки од одморот на Пере од „Нокаут“ со 4-те ќерки, од двата брака, се позитива на денот Пере од „Нокаут“ уште еднаш докажа дека е татко за медал! Со сите 4 ќерки на одм...
Тамара на летување со децата во Грција – ги одведе во циркус, се возат на фотелја додека ги влече гл... Тамара Тодевска на една од фотографиите откри и дека на летување со нив е Марко ...
Тијана Дапчевиќ со сопругот и синот на свадба во Скопје, друштво им правеа Тамара Тодевска и мајка и... „Сите сте убави и имате заразна насмевка“ – коментираат дел од следбениците на с...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg