Антониа како Фиона од Shrek, Калтрина е крвава невеста - Познатите Македонци се маскираа за 1-ви април

Од ликови од цртаните, до секси вештерки... Како се маскираа некои од нашите јавни личности за 1-ви април?

antonia-vo-svetot-na-shrek-kaltrina-e-krvava-nevesta-poznatite-makedonci-se-maskiraa-za-1-vi-april-01.jpg

Денот на шегата, 1-ви април, ја разбуди креативноста кај родителите, па своите деца ги маскираа во уникатни и интересни маски.

Но, овој пат ги поттикна и возрасните да се маскираат и да отидат на првоаприлска забава.

Иако во минатото на 1-ви април кафулињата и клубовите беа преплавени со маскирани луѓе и можеше да се види сè - од цветови, преку гангстери, свирачи, невести и младоженци, пештерски луѓе и слично, денес скоро и да нема место каде што се организира првоаприлска забава.

Но, тоа не ги спречи Македонците да се маскираат и да ги покажат своите креации на Инстаграм:

Па, така, Антониа Гиговска и шминкерот Даниел Николовски се маскираа во Фиона и Шрек. Маските им ги направи уметникот Бојан Ковски, познат по тоа што црта по тело.

View this post on Instagram

A post shared by ANTONIA GIGOVSKA (@antoniagigovskaa)

antonia-vo-svetot-na-shrek-kaltrina-e-krvava-nevesta-poznatite-makedonci-se-maskiraa-za-1-vi-april-09.jpg

antonia-vo-svetot-na-shrek-kaltrina-e-krvava-nevesta-poznatite-makedonci-se-maskiraa-za-1-vi-april-10.jpg

antonia-vo-svetot-na-shrek-kaltrina-e-krvava-nevesta-poznatite-makedonci-se-maskiraa-za-1-vi-april-11.jpg

Професорката и инфлуенсерка Калтрина и фотографот Стефан Соколовски беа маскирани во крвави невеста и младоженец.

antonia-vo-svetot-na-shrek-kaltrina-e-krvava-nevesta-poznatite-makedonci-se-maskiraa-za-1-vi-april-03.jpg

antonia-vo-svetot-na-shrek-kaltrina-e-krvava-nevesta-poznatite-makedonci-se-maskiraa-za-1-vi-april-04.jpg

antonia-vo-svetot-na-shrek-kaltrina-e-krvava-nevesta-poznatite-makedonci-se-maskiraa-za-1-vi-april-05.jpg

antonia-vo-svetot-na-shrek-kaltrina-e-krvava-nevesta-poznatite-makedonci-se-maskiraa-za-1-vi-april-07.jpg

antonia-vo-svetot-na-shrek-kaltrina-e-krvava-nevesta-poznatite-makedonci-se-maskiraa-za-1-vi-april-08.jpg

Продолжува на следната страница...Би можело да ве интересира:

Стефан Лазаров прави свадба со Марта - бели гулаби пред црква, традиционални обичаи: „По 7 години вр... „Во врска сме скоро 7 години. Се запознавме во 2016-та година, Марта беше сè ушт...
Антониа Гиговска ужива во првите денови со синот Киан: „Колаче мое“ „Таткото уморен“, вели пејачката Антониа Гиговска, која покажа како ги поминува ...
Антониа Гиговска за мајчинството: „Тешко е првите 2 недели со бебе, имам уште само 5kg вишок“ „Болницата не ја менувам за ништо. Максимално посветени од самиот старт. Ги...
Антониа Гиговска го откри полот на бебето - со сопругот очекуваат момче Пејачката со претходна најава точно во 12 часот го откри полот на бебето, таа и ...
Познати Македонки кои веќе добиле внучиња, а изгледаат одлично Фолкерката Даниела Темелковска годинава стана баба, но на Инстаграм мами воздишк...
Тие им се најголема поддршка - Како изгледаат сопругите на македонските пејачи? Јоце Панов и неговата избраничка биле во врска 10 години пред да стапат во брак,...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg