Марко од Скопје ја запроси саканата Ангела во Рим: „До последен миг стравував дека времето нема да се поправи“

„Прстенот го купив точно на годишнината, што значи дека 4 месеци беа потребни за да се дојде до вистинскиот момент и да се поклопат сите нешта за сè да биде совршено“ – раскажува за CRNOBELO.com, Марко Стојковски кој ѝ приреди магично запросување на саканата Ангела.

marko-od-skopje-ja-zaprosi-sakanata-angela-vo-rim-do-posleden-mig-stravuvav-deka-vremeto-nema-da-se-popravi-01.jpg

Марко Стојковски (32) и Ангела Тасева (26) од Скопје се свршија на руфтоп барот на Oro Bistrot во Рим со магичен поглед кон градот.

Марко е вработен во неговата семејната компанија „Бујото“, а Ангела работи како ПР агент и на неговиот роденден на 3-ти јуни годинава ќе прослават 1 година и 4 месеци врска.

marko-od-skopje-ja-zaprosi-sakanata-angela-vo-rim-do-posleden-mig-stravuvav-deka-vremeto-nema-da-se-popravi-02_copy.jpg

Во изјава за CRNOBELO.com Марко раскажува како дошол до идеја да ја запроси саканата во Рим, но и со кои предизвици се соочил.

Како што вели, неговата сакана воопшто не очекувала дека од патувањето во Рим ќе се врати со свршенички прстен.

„Знаевме да го спомнеме заедничкиот живот како тема за која јас секогаш велев дека има време во наредните години, нема каде да брзаме, за да не ми се открие намерата, така што Ангела немаше никакво претчувство за она што ќе ѝ се случи во Рим.

Прстенот го купив точно на годишнината, што значи дека 4 месеци беа потребни за да се дојде до вистинскиот момент и да се поклопат сите нешта за сè да биде совршено, кога ќе ја побарам за животен партнер“ – раскажува тој.

marko-od-skopje-ja-zaprosi-sakanata-angela-vo-rim-do-posleden-mig-stravuvav-deka-vremeto-nema-da-se-popravi-04.jpg

Рим како дестинација бил предлог на неговата сакана Ангела, а за Марко тоа совршено се вклопило во она што тој го имал замислено за посебниот ден.

„Мислам дека цела Италија е прекрасна и романтична, така што која дестинација и да ја одберете, нема да згрешите.

А, Рим посебно има премногу традиција, емоција и прекрасни глетки од кои здивот застанува“ – раскажува тој.

marko-od-skopje-ja-zaprosi-sakanata-angela-vo-rim-do-posleden-mig-stravuvav-deka-vremeto-nema-da-se-popravi-03.jpg

Марко рече дека бил смирен за време на патувањето и немал никаков проблем со криењето на прстенот за време на престојот во хотелот.

Се шегува дека неговиот куфер бил постојано отворен и дека е многу веројатно оти она што ви е пред очи не го гледате.

Но, дополни дека сепак мудро решил да го стави во внатрешната постава, близу рачките, каде што Ангела сигурно нема да побара.

marko-od-skopje-ja-zaprosi-sakanata-angela-vo-rim-do-posleden-mig-stravuvav-deka-vremeto-nema-da-se-popravi-05.jpg

Продолжува на следната страница...Би можело да ве интересира:

„Се молам да не заплачам додека пеам“: Ивона Јо ги испеа омилените песни од Тоше во Крушево „'Игри без граници' и 'Полско цвеќе' не можам да ги пеам, да дадам емоција, а да...
Скопјанката Моника кажа „да“ на Саемот за венчавки: Саканиот ја запроси на ревија, додека носеше кре... „Иако долги години сме во врска, не помислив дека мојот сегашен вереник ќе собер...
Стефан Лазаров прави свадба со Марта - бели гулаби пред црква, традиционални обичаи: „По 7 години вр... „Во врска сме скоро 7 години. Се запознавме во 2016-та година, Марта беше сè ушт...
Филип од Скопје ја запроси Ена на ски-патека во Австрија: „Доктор помисли дека сме повредени, веднаш... „Живееме на иста улица во Капиштец, еден спроти друг. Си гледаме од прозор во пр...
Дедо Ѓорѓи од Радовиш наполни 100 години - Секој ден пешачи, денот го започнува со мед и млеко „Тој постојано пешачи и се труди секој ден да има умерена физичка активност. Нај...
„Мојата дупла среќичка“ - Марко Новески објави прва фотка со близначињата во раце Новородените близначиња Веда и Вања во прегратка кај тато - водителот Марко Нове...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg