Александра Шијакоска е бремена - објави емотивно видео со сопругот и трудничкото стомаче

„Некогаш далечен сон, денес реалност“ – напиша Александра Шијакоска до емотивното видео со кое објави дека е бремена со своето прво дете, по тешката животна битка која ја извојува.

aleksandra-shijakoska-e-bremena-objavi-emotivno-video-so-soprugot-i-trudnichkoto-stomache-01.jpg

Битолската инфлуенсерка Александра Шијакоска соопшти прекрасна вест – со сопругот Едмонд го очекуваат нивното прво дете.

На нејзиниот Инстаграм профил таа објави романтично и емотивно видео со саканиот покрај плажа.

Таа го покажа трудничкото стомаче и ехо снимките, а двајцата блескаат од среќа во најубавите моменти, по бурниот период кој конечно е зад нив. 

Инаку, на 29-годишна возраст, битолчанката се бореше со тешка животна битка, откако ѝ беше дијагностициран тумор на мозокот.

Таа храбро и силно успеа да излезе како победник од оваа битка, а покрај неа, освен нејзиното семејство, постојано беше нејзиниот сакан Едмонд. 

Во јули 2023, тие официјално стапија во брак на прекрасна свадбена церемонија, а една година подоцна, им се исполни најголемиот сон, да станат родители.  

aleksandra-shijakoska-e-bremena-objavi-emotivno-video-so-soprugot-i-trudnichkoto-stomache-02.jpg

Прекрасната Александра е вистинска инспирација за сите кои минале низ слична животна битка и доказ дека и најнереалните соништа може да се исполнат, а животот да се живее со полн здив. 

Прочитајте и Александра Шијакоска за CRNOBELO.com: „Кога ми кажаа дека ризикот од смрт е многу голем прво се исплакав, сила најдов во луѓето кои ме сакаат“

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Александра Шијакоска се венча со саканиот по 12 години врска, на денот на неговиот роденден Александра Шијакоска заблеска во елегантна бела венчаница на венчавката со сакан...
Ќерката на Хелена Роза е вистинска убавица: Кјара сака фитнес и студира право Ќерката на Хелена Роза, Кјара Гоља (25), скоро една деценија ужива во животот на...
Александра Јанева на роденденско патување во Хрватска со саканиот, кој ја запроси во Париз (фото) „Шо би кажала баба: Напуни 29, флезе у 30-та и 31-вата га закара…“, напиша пејач...
Кристина Димитри по јавните критики на нејзина сметка: „Поминав низ пекол, јас сум и мајка и татко н... „Жените денес не знаат што сакаат. Живеат од парите на мажот, а мислат дека се б...
Ивана Кнез со моќен статус за 8 Март: „Не успеав - имам кариера, но немам партнер и деца“ „Не успеав, се вклопив во шема на кариеристки. Ама ќе успеам да излезам од неа и...
Антониа Гиговска објави први фотки со синот Киан: „Ми докажа за што вреди да живееш“ „Сакавме малку моменти за нас, па решивме денес официјално да ве поздравиме. Вче...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg