Жарко Димоски направи крштевка за синот: Сопругата Андреа со впечатлив стајлинг, актерот запеа на забавата

„Си поминавме екстра. Крштевката беше во црквата Св. Јован во Козле, а оттаму заминавме во Камник. Организацијата беше на Андреа во целост“, откри актерот Жарко Димоски за CRNOBELO.com.

zharko-dimoski-napravi-krshtevka-za-sinot-soprugata-andrea-so-vpechatliv-stajling-akterot-zapea-na-zabavata-01.jpg

Актерот Жарко Димоски и неговата сопруга Андреа му направија крштевка на синот Вито, а потоа и забава со најблиските за да го прослават неговото крштевање.

Актерот, неговата сопруга и синот, кој на 15 август ќе прави 1 годинка, беа облечени во бело.

zharko-dimoski-napravi-krshtevka-za-sinot-soprugata-andrea-so-vpechatliv-stajling-akterot-zapea-na-zabavata-02.jpg

Посебно внимание привлече стилот на Андреа, која избра бел фустан на прерамки и елегантен шешир во стилот на англиската аристократија.

zharko-dimoski-napravi-krshtevka-za-sinot-soprugata-andrea-so-vpechatliv-stajling-akterot-zapea-na-zabavata-05_1.jpg

По забавата, Жарко откри неколку детали за CRNOBELO.com:

„Си поминавме екстра. Крштевката беше во црквата Св. Јован во Козле, а оттаму заминавме во Камник. Организацијата беше на Андреа во целост“.

zharko-dimoski-napravi-krshtevka-za-sinot-soprugata-andrea-so-vpechatliv-stajling-akterot-zapea-na-zabavata-04_1.jpg

Забавата ја направија на отворено, под ѕвездено небо.

Во средниот дел на терасата беше поставена маса украсена со бело и жолто цвеќе, а на секоја чинија имаше по едно зелено јаболко и името на гостинот.

zharko-dimoski-napravi-krshtevka-za-sinot-soprugata-andrea-so-vpechatliv-stajling-akterot-zapea-na-zabavata-05.jpg

Забавата траеше до доцна, а во еден момент Жарко им се придружи на музичарите, па запеа за мерак на гостите и ја реазгоре атмосферата меѓу најблиските.

Повеќе фотографии од забавата:

zharko-dimoski-napravi-krshtevka-za-sinot-soprugata-andrea-so-vpechatliv-stajling-akterot-zapea-na-zabavata-03_1.jpg

zharko-dimoski-napravi-krshtevka-za-sinot-soprugata-andrea-so-vpechatliv-stajling-akterot-zapea-na-zabavata-02_1.jpg

zharko-dimoski-napravi-krshtevka-za-sinot-soprugata-andrea-so-vpechatliv-stajling-akterot-zapea-na-zabavata-06.jpg

zharko-dimoski-napravi-krshtevka-za-sinot-soprugata-andrea-so-vpechatliv-stajling-akterot-zapea-na-zabavata-04.jpgzharko-dimoski-napravi-krshtevka-za-sinot-soprugata-andrea-so-vpechatliv-stajling-akterot-zapea-na-zabavata-03.jpg

 А. Ј. | Црнобело / фото: Инстаграм 

Би можело да ве интересира:

Maкедонка, што живее во САД, го откри полот на бебето со натпис на куќата и украси во дворот - најср... „Бидејќи синот Адам (3) беше возбуден за тоа дека ќе биде голем брат, сакав дозн...
Драгица од Скопје и Марк од Бејрут направија волшебна свадба во Либан: „180 Либанци учеа да играат П... „По свадбата во Скопје, на свадбата во Бејрут имаше само либански обичаи. Марк с...
Иван Јованов, по врската со Антониа Гиговска, очекува дете со новата девојка - направи забава за отк... Иван Јованов, вокалистот од „Либеро Бенд“ ја изненади јавноста со веста дека има...
Празнична фотосесија на актерот Жарко Димовски: „Нашиот прв Божиќ како семејство“ „Нашиот прв Божиќ како комплетно семејство. На сите ви посакуваме љубов и радост...
Македонскиот рапер Таско стана татко – со сопругата му дадоа уникатно име на синот „Фала ти Господе за овој прекрасен благослов“, напиша Таско и откри дека станал ...
Актерот Лазар Бараков наполни 70 години: „Среќен роденден на човекот кој има 0 хејтери и еден тон об... „На 24 мај, на Кирил и Методиј, заокружува златна 70-ка Лазар Бараков. Ќе го пам...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg