Аделина Тахири со сестра ѝ Диана (17) и синот на одмор во Египет: „Мојот живот во една слика“

По Дубаи, Аделина ужива на брегот на Црвеното Море во Египет. Овојпат друштво ѝ прави сестра ѝ Диана, со која наликуваат на близначки, но со нив е и синот Јон.

adelina-tahiri-so-sestra-i-diana-17-i-sinot-na-odmor-vo-egipet-mojot-zhivot-vo-edna-slika-01.jpg

Откако во април годинава беше на семејно патување во Дубаи со сопругот, пејачката Аделина Тахири сега со сестра ѝ и со синот замина на одмор во Египет, од каде објави повеќе фотки и видеа.

adelina-tahiri-so-sestra-i-diana-17-i-sinot-na-odmor-vo-egipet-mojot-zhivot-vo-edna-slika-02.jpg

Во костими за капење со животински принт, проѕирни пантолони и шапки, Аделина и нејзината 17-годишна сестра Диана наликуваат на близначки и на прв поглед никој не би можел да забележи дека меѓу нив постои 16-годишна генерациска разлика.

adelina-tahiri-so-sestra-i-diana-17-i-sinot-na-odmor-vo-egipet-mojot-zhivot-vo-edna-slika-08.jpg

Во видеата објавени на Инстаграм Стори, Аделина покажа како изгледа ресортот каде што престојуваат во Хургада, Египет.

adelina-tahiri-so-sestra-i-diana-17-i-sinot-na-odmor-vo-egipet-mojot-zhivot-vo-edna-slika-04.jpg

adelina-tahiri-so-sestra-i-diana-17-i-sinot-na-odmor-vo-egipet-mojot-zhivot-vo-edna-slika-03.jpg

Двете сестри имале можност да уживаат на плажата на која има природна сенка, а во близина се гледаат водите на Црвеното Море.

Таа сподели и една фотка на која е заедно со синот, а на неа напиша:

„Мојот живот во една слика“

adelina-tahiri-so-sestra-i-diana-17-i-sinot-na-odmor-vo-egipet-mojot-zhivot-vo-edna-slika-06.jpg

Погледнете повеќе фотки од одморот на Аделина во продолжение:

adelina-tahiri-so-sestra-i-diana-17-i-sinot-na-odmor-vo-egipet-mojot-zhivot-vo-edna-slika-09.jpg

adelina-tahiri-so-sestra-i-diana-17-i-sinot-na-odmor-vo-egipet-mojot-zhivot-vo-edna-slika-11.jpg

adelina-tahiri-so-sestra-i-diana-17-i-sinot-na-odmor-vo-egipet-mojot-zhivot-vo-edna-slika-12.jpg

adelina-tahiri-so-sestra-i-diana-17-i-sinot-na-odmor-vo-egipet-mojot-zhivot-vo-edna-slika-13.jpg

adelina-tahiri-so-sestra-i-diana-17-i-sinot-na-odmor-vo-egipet-mojot-zhivot-vo-edna-slika-14.jpg

Б. С. Б. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Миа Костова му организираше тематска забава за 11-иот роденден на синот со црни балони и црна торта ... „Денес се молиме на сите богови да не ни се спои небо и земја, дечкото слави род...
Уникатни имиња на децата на познатите Македонци: Гаиа, Кира, Киан Катарина Ивановска ја има ќерката Кира, Слаткар го крсти синот Моша, а Тони Зен ...
Миро Кацаров ја направи првата од двете свадби: „Ивана носеше фустан како Северина, од црква отидовм... „Со Ивана се венчавме во една од најубавите цркви во Скопје, Св. Јован Крстител ...
Антониа Гиговска објави први фотки со синот Киан: „Ми докажа за што вреди да живееш“ „Сакавме малку моменти за нас, па решивме денес официјално да ве поздравиме. Вче...
Малиот Јосиф и мама Ирина Дишовска се дома - прва фотка од Павле Камилоски со синот Ирина Дишовска, која имаше навистина активна бременост, сега веќе е дома, а музи...
Македонката Андреа Кидд, фитнес тренер во Дубаи: „Се занемарив и имав депресија - ми требаа 10 годин... „Благодарна сум за секој успех, пад и сѐ што ми застана на патот и ме направи то...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg