„Среќен роденден женче“ – Таско ѝ честиташе на сопругата со емотивни семејни фотки

Заеднички фотки од трудничката фотосесија, моментот по породувањето со синчето во раце – Таско ѝ честиташе роденден на сопругата со видео направено од емотивни семејни фотки, додека го очекуваат и второто дете.

srekjen-rodenden-zhenche-tasko-i-chestitashe-na-soprugata-so-emotivni-semejni-fotki-01.jpg 

Раперот Христијан Тасковски – Таско на Инстаграм Стори објави видео направено од емотивни семејни моменти со сопругата и синот, по повод нејзиниот роденден.

Во позадина на видеото одат стихови од песната See You Again, кои гласат: „Како може да не зборуваме за семејство, кога семејството е се што имаме. Низ се што поминав, ти беше покрај мене“.

srekjen-rodenden-zhenche-tasko-i-chestitashe-na-soprugata-so-emotivni-semejni-fotki-02.jpg

Како опис на видеото пак, тој напиша:

„Среќен роденден женчееее. Да си ми жива, здрава и годинава уште еден поклон имаш околу септември“.

srekjen-rodenden-zhenche-tasko-i-chestitashe-na-soprugata-so-emotivni-semejni-fotki-03.jpg

Инаку, во јуни минатата година, раперот Христијан Тасковски - Таско и неговата сопруга Наташа станаа родители на син, кој го крстија Лукијан.

Тој е посветен татко и неодамна во разговор за CRNOBELO.com откри каков родител е тој и колку е инволвиран во секојдневните обврски со синот.

Прочитајте повеќе: Таско за татковството: „Најстресно ми беше кога Лукијан првпат се разболе“

Пред синот Лукијан да наполни 1 година, среќниот пар во април годинава соопшти дека очекуваат уште едно дете со видео во кое го открија полот на бебето.

„Те чекаме наше девојче“ напиша Таско на Инстаграм и објави дека ќе добие ќерка. 

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Сопругата на Борко Ристовски на летување без голманот: Нина ужива на море со децата, братот и сестра... „Порасна детево“ – коментира Борко Ристовски на една од фотографиите на синот Ду...
Македонскиот рапер Таско стана татко – со сопругата му дадоа уникатно име на синот „Фала ти Господе за овој прекрасен благослов“, напиша Таско и откри дека станал ...
„Ти си благодат“ – Раперот Таско со романтични фотки и објава од плажа со сопругата и 2-месечното си... Раперот Таско ужива во семејниот живот, а неговата емотивна објава по повод годи...
Тијана Дапчевиќ со сопругот и синот на свадба во Скопје, друштво им правеа Тамара Тодевска и мајка и... „Сите сте убави и имате заразна насмевка“ – коментираат дел од следбениците на с...
Катарина, сопругата на фудбалерот Давид Бабунски, емотивна за 1-иот роденден на ќерката: „Знаев дека... „Среќен прв роденден животу мајкин. Се сеќавам, како да беше вчера кога ми те сп...
Познатите парови на Златна Бубамара '24: Тамара и Лука, Наум и Зуица Водителката Ирена Спировска дојде со долгогодишниот партнер Душко Исајловски, на...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg