Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Александра Шијакоска го прослави Курбан Бајрам со семејството

Во домашна атмосфера, со родителите и дедовците, Александра Весели Шијакоска и нејзиниот сопруг Едмонд, го прославија Курбан Бајрам.

aleksandra-shijakoska-slaveshe-kurban-bajram-so-semejstvoto-dedovcite-glavni-na-proslavata-01.jpg

Инфлуенсерката Александра Весели Шијакоска, која пред неколку дена откри дека е бремена со своето прво дете, вчера (16.06) го прослави Курбан Бајрам со семејството.

aleksandra-shijakoska-slaveshe-kurban-bajram-so-semejstvoto-dedovcite-glavni-vo-restoranot-02_copy.jpg

Таа на Инстаграм Стори објави фотка со сопругот Едмонд Весели, на која се гледа нејзиното трудничко стомаче, па на семејството, но и на нејзините следбеници, кои го слават празникот, им го честита Курбан Бајрам.

Александра откри дека празникот го поминале во домашна атмосфера, со родителите и дедовците.

aleksandra-shijakoska-slaveshe-kurban-bajram-so-semejstvoto-dedovcite-glavni-na-proslavata-07.jpg

А токму дедовците, нејзиниот и дедото на Едмонд, се чини биле „главни“ на прославата.

Александра е многу блиска со својот дедо и често споделува фотографии и видеа од времето поминато со него.

aleksandra-shijakoska-slaveshe-kurban-bajram-so-semejstvoto-dedovcite-glavni-vo-restoranot-04.jpg

Овој Курбан Бајрам почна на 16 јуни, а ќе трае до среда, 19 јуни.

Прочитајте и Александра Шијакоска е бремена - објави емотивно видео со сопругот и трудничкото стомаче

А. Ј. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

„Семејството на прво место“: Елиф Елмас се пресели во Германија, па ги прошета саканите низ Берлин Откако на почетокот на годината потпиша за RB Leipzig и се пресели во Германија,...
Александра Јанева на роденденско патување во Хрватска со саканиот, кој ја запроси во Париз (фото) „Шо би кажала баба: Напуни 29, флезе у 30-та и 31-вата га закара…“, напиша пејач...
„Бог знае колку им требаше на нашите срца“ – Александра Шијакоска сподели нови фотки од трудничката ... „На сите им покажавме и докажавме дека нашата љубов е посилна од која било предр...
Миа Костова си купи нов автомобил, Столе Димитриевски со девојката во Њујорк: Што прават македонскит... Фудбалската легенда Горан Пандев во Струмица се дружеше со Марко Маринковиќ - Сл...
Александра Шијакоска шик за 31-от роденден: Бисери, корсет и животински принт за забавата во Битола Алејсандра Шијакоска вчеравечер направи роденденска забава, а се дотера во текса...
Игор Џамбазов со емотивна објава за 81-иот роденден на мајка му Анче: „Ми купуваше подароци за нејзи... „Денес ќе наполнеше 81 година. И сигурно ќе ми купеше подарок. За нејзиниот роде...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg