Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Даниел Кајмакоски откри дека сопругата е бремена - По два сина ќе добие ќерка

Даниел, кој има син со сопругата Марина и син од првиот брак со Кристина Димитри, потврди дека чека трето дете.

daniel-kajmakoski-potvrdi-deka-soprugata-e-bremena-po-dva-sina-kje-dobie-kjerka-01.jpg

Даниел Кајмакоски и неговата сопруга Марина го чекаат своето второ дете. По синот Стефан, кој се роди на почетокот на 2023 година, тие сега ќе добијат ќерка.

Ова ќе биде трето дете на Даниел, кој од првиот брак со Кристина Димитри, го има синот Давид.

View this post on Instagram

A post shared by Daniel Kajmakoski (@daniel_kajmakoski)

Дека е Марина бремена, парот навести неодамна, кога направија мала свадбена прослава во Белград.

Тогаш на свадбената торта, освен фигура на момченце и црно куче (асоцијација на нивното милениче), имаше и розова бебешка количка.

daniel-kajmakoski-potvrdi-deka-soprugata-e-bremena-po-dva-sina-kje-dobie-kjerka-12.jpg

Пејачот сега ја потврди веста, со последната објава на Инстаграм, каде што сподели фотографии од Вевчани.

На една од нив, Даниел ѝ го гали трудничкото стомаче на сопругата, а меѓу таговите стои и „девојче е“ (Ii’s a girl).

daniel-kajmakoski-potvrdi-deka-soprugata-e-bremena-po-dva-sina-kje-dobie-kjerka-04.jpg

По ова, многу пријатели и фанови на Кајмакоски почнаа да им честитаат за приновата.

Инаку, пејачот е во Македонија со сопругата и синот, во посета на семејството на Даниел.

Тие беа во Охрид, а потоа и во Струга, од каде што Кајмакоски сподели и фотографија со родителите.

Повеќе фотографии од посетата на Вевчани:

daniel-kajmakoski-potvrdi-deka-soprugata-e-bremena-po-dva-sina-kje-dobie-kjerka-03.jpg

daniel-kajmakoski-potvrdi-deka-soprugata-e-bremena-po-dva-sina-kje-dobie-kjerka-07.jpg

daniel-kajmakoski-potvrdi-deka-soprugata-e-bremena-po-dva-sina-kje-dobie-kjerka-06.jpg

daniel-kajmakoski-potvrdi-deka-soprugata-e-bremena-po-dva-sina-kje-dobie-kjerka-05.jpg

daniel-kajmakoski-potvrdi-deka-soprugata-e-bremena-po-dva-sina-kje-dobie-kjerka-02.jpg

Прочитајте и Даниел Кајмакоски ужива во Струга - семеен ручек со родителите, на чорба со Наум Петрески

А. Ј. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Даниел Кајмакоски позира со бурмата во прв план и се топи покрај синчето „Копија на тато“, „Фаца ти скинал“ се дел од коментарите за малиот Стефан, кој е...
Сопругата на Борко Ристовски на летување без голманот: Нина ужива на море со децата, братот и сестра... „Порасна детево“ – коментира Борко Ристовски на една од фотографиите на синот Ду...
Уникатни имиња на децата на познатите Македонци: Гаиа, Кира, Киан Катарина Ивановска ја има ќерката Кира, Слаткар го крсти синот Моша, а Тони Зен ...
Познатите парови на Златна Бубамара '24: Тамара и Лука, Наум и Зуица Водителката Ирена Спировска дојде со долгогодишниот партнер Душко Исајловски, на...
Ќерката на Хелена Роза е вистинска убавица: Кјара сака фитнес и студира право Ќерката на Хелена Роза, Кјара Гоља (25), скоро една деценија ужива во животот на...
Кристина Димитри по јавните критики на нејзина сметка: „Поминав низ пекол, јас сум и мајка и татко н... „Жените денес не знаат што сакаат. Живеат од парите на мажот, а мислат дека се б...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg