Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Македонката Катарина меѓу најубавите на избор за Мис во Москва

Во Москва, Русија се одржа изборот за Мис на Евроазија 2024, на кој нашата држава ја претставуваше 26-годишната тетовчанка Катарина Јовановска.

makedonkata-katarina-megju-najubavite-na-izbor-za-mis-vo-moskva-01.jpg

Таа од Москва се враќа со титулата Трета придружничка.

Овој голем успех го направи во конкуренција на 30 девојки од исто толку држави од Европа и Азија.

makedonkata-katarina-megju-najubavite-na-izbor-za-mis-vo-moskva-09_copy_copy.jpg

Победничка е претставничката на Узбекистан, титулата Прва придружничка ја освои Мис Турција, а Втора придружничка е убавицата од Русија.

Катарина е дел од Модното студио Црнокрак, кое веќе 8 години ја има лиценцата за овој престижен избор за убавина.

makedonkata-katarina-megju-najubavite-na-izbor-za-mis-vo-moskva-04.jpg

Таа на финалната вечер се претстави во креации на Елена Лука, специјално изработени за оваа прилика.

Повеќе фотографии од изборот:

makedonkata-katarina-megju-najubavite-na-izbor-za-mis-vo-moskva-08.jpg

makedonkata-katarina-megju-najubavite-na-izbor-za-mis-vo-moskva-05.jpg

makedonkata-katarina-megju-najubavite-na-izbor-za-mis-vo-moskva-03.jpg

makedonkata-katarina-megju-najubavite-na-izbor-za-mis-vo-moskva-02.jpg

А. Ј. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Катарина Ивановска прослави една година врска со саканиот Стефан во Абу Даби: „12 месеци љубов“ Катарина Ивановска преку Инстаграм откри дека е една година во љубов со Стефан Х...
Ирина Дишовска објави дека чека второ дете со Павле Камилоски – 1 година по раѓањето на синот „Уште едно бебе е на пат“ – напиша Ирина Дишовска до фотките на Инстаграм, со ко...
Ќерката на Хелена Роза е вистинска убавица: Кјара сака фитнес и студира право Ќерката на Хелена Роза, Кјара Гоља (25), скоро една деценија ужива во животот на...
Тамара Тодевска на 39 изгледа подобро од кога било – прослави роденден со Лука и децата „Среќна сум за секоја ваша честитка, порака и желба – за уште многу години“ – на...
Светска, а наша: Катарина Ивановска блеска во смарагдна креација од македонски дизајнер „Катарина носеше панталони во балска сала полна со тоалети и остави свој печат с...
Катарина Ивановска во Италија со сопругата на Атанас Атанасовски: Од Венеција, на скијање во Корвара... Македонскиот топ модел Катарина Ивановска и нејзината блиска пријателка Александ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg