Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Дани Ѓуровска направи тематска забава за првиот роденден на синот: Година одбележана со патувања

На 2 месеца беше во Грција, на 7 и пол месеци во Куба - првата година на синчето на инфлуенсерката Даниела Ѓуровска е одбележено со неговите патувања, па и за првиот роденден темата беше таа - торта и декорации со куфери, пасоши, балони за летање... 

influenserkata-dani-gjurovska-napravi-tematska-zabava-za-prviot-rodenden-za-sinot-davud-godina-odbelezhana-so-patuvanja-01.jpg

По повод првиот роденден на нејзиниот син Давуд, инфлуенсерката Даниела Ѓуровска и нејзиниот сопруг Денис направија тематска забава.

Тема на забавата беа патувањата на кои малиот Давуд беше во текот од првата година од својот живот.

Минатата недела Дани и Денис прво направија фотосесија по повод роденденот на Давуд, а сега подготвија и голема забава на која присуствуваа нивните најблиски, роднините и пријателите.

Декорации со балони за летање, куфери, пасоши, колачиња со истата тематика, како и фотографии од патувањата на кои малиот Давуд бил досега.

Дани на Инстаграм објави повеќе фотографии, преку кои на своите следбеници им овозможи да видат како изгледала прославата, и покажа дека буквално секој детаљ бил осмислен и испланиран од неа.

influenserkata-dani-gjurovska-napravi-tematska-zabava-za-prviot-rodenden-za-sinot-davud-godina-odbelezhana-so-patuvanja-02.jpg

За потсетување, Даниела и нејзиниот сопруг, заедно со синчето беа на патување во Куба во март годинава, а кога бебето имаше само 2 месеци тие го однесоа на одмор во Грција.

Во ексклузивно интервју за CRNOBELO.com Даниела рече дека целта им била максимално да уживаат, создавајќи спомени во периодот додека таа била на породилно отсуство.

Целото интервју со Дани за патувањето во Куба, проследете го ТУКА.

Погледнете повеќе фотографии од тематската забава по повод првиот роденден:

influenserkata-dani-gjurovska-napravi-tematska-zabava-za-prviot-rodenden-za-sinot-davud-godina-odbelezhana-so-patuvanja-04.jpg

influenserkata-dani-gjurovska-napravi-tematska-zabava-za-prviot-rodenden-za-sinot-davud-godina-odbelezhana-so-patuvanja-03.jpg

influenserkata-dani-gjurovska-napravi-tematska-zabava-za-prviot-rodenden-za-sinot-davud-godina-odbelezhana-so-patuvanja-05.jpg

influenserkata-dani-gjurovska-napravi-tematska-zabava-za-prviot-rodenden-za-sinot-davud-godina-odbelezhana-so-patuvanja-06.jpg

influenserkata-dani-gjurovska-napravi-tematska-zabava-za-prviot-rodenden-za-sinot-davud-godina-odbelezhana-so-patuvanja-07.jpg

influenserkata-dani-gjurovska-napravi-tematska-zabava-za-prviot-rodenden-za-sinot-davud-godina-odbelezhana-so-patuvanja-08.jpg

influenserkata-dani-gjurovska-napravi-tematska-zabava-za-prviot-rodenden-za-sinot-davud-godina-odbelezhana-so-patuvanja-09.jpg

influenserkata-dani-gjurovska-napravi-tematska-zabava-za-prviot-rodenden-za-sinot-davud-godina-odbelezhana-so-patuvanja-11.jpg

Б. С. Б. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Катарина, сопругата на фудбалерот Давид Бабунски, емотивна за 1-иот роденден на ќерката: „Знаев дека... „Среќен прв роденден животу мајкин. Се сеќавам, како да беше вчера кога ми те сп...
Синчето на Антониа Гиговска го прослави првиот роденден: „Не знам што би правеле да не си ти“ Антониа Гиговска првпат објави фотки на кои се гледа лицето на синчето Киан, по ...
Игор Џамбазов со емотивна објава за 81-иот роденден на мајка му Анче: „Ми купуваше подароци за нејзи... „Денес ќе наполнеше 81 година. И сигурно ќе ми купеше подарок. За нејзиниот роде...
Миа Костова си купи нов автомобил, Столе Димитриевски со девојката во Њујорк: Што прават македонскит... Фудбалската легенда Горан Пандев во Струмица се дружеше со Марко Маринковиќ - Сл...
Иван Јованов, по врската со Антониа Гиговска, очекува дете со новата девојка - направи забава за отк... Иван Јованов, вокалистот од „Либеро Бенд“ ја изненади јавноста со веста дека има...
Инфлуенсерката Даниела Ѓуровска објави фотки како го дои синчето: „Доењето е најчистото нешто што ед... „Во моментот кога мојот син Давуд лежеше на мојот образ и силно плачеше веќе ниш...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg