Со Loop услугата на Т-Мобиле фотографии и видеа достапни на сите уреди

Фотографиите овековечуваат моменти, емоции и места. Будат спомени и се доказ за периоди од нашето животно патешествие. Селфи фотографирањето одамна е мода, а споделувањето на фотографиите на Фејсбук се чини дека никогаш не било подостапно, побрзо и поедноставно. Фотографирањето денес стана забавна игра, во коjaшто уживаат и најмладите дечиња, а вашите родители пак, се пресреќни кога брзо и едноставно ќе споделите со нив еден куп фотографии од вашиот одмор, роденден или патување. Ако не фотографирате, како и да не сте биле некаде!

so-loop-uslugata-na-t-mobile-fotografii-i-videa-dostapni-na-site-uredi.jpg

Новите апарати за фотографирање, технологии и апликации секогаш ќе не изненадат со уште некоја придобивка, која го прави светот поинтересен, поинтерактивен и позабавен. Loop e една од апликациите со коишто нашето секојдневие може да се разубави и да стане поинтересно. Со оваа услуга на Т-Мобиле, може да се споделуваат слики и видеа од вашиот смартфон директно на MaxTV, компјутер и таблет. Едноставно, вашите фотографии и видеа се достапни на сите уреди!

На таков начин, додека сте на патување, вашето семејство директно на својот телевизорот може да ги гледа фотографиите или видео материјалите и да биде во тек со она што ви се случува. Можете да креирате и база на фотографии, кои ќе ги чувате на вашиот уред, да ги средувате и селектирате како што сакате.

Она што треба да се направи е да се активира услугата Loop на www.loop.mk, да се кликне на копчето “регистрирај се” и сајтот ќе ве води чекор по чекор низ постапката, или пак преземете ја бесплатната апликација од Google Play и App Store и почнете да споделувате!

Со Loop вашите содржини се секогаш безбедни и секаде достапни!

Би можело да ве интересира:

Браво! Анастасија (9) од Скопје живее во Германија и снима едукативни видеа за Македонија, горда на ... Горди сме кога ќе видиме како децата што се преселиле од татковината прават сѐ з...
„Кога првпат го видов, зрачеше таква енергија, што не можам да опишам“: Членовите на Камерен Оркеста... И по 15 години од смртта на Тоше, ликот и неговото дело се вечни. Сите нови гене...
Вирален статус на Македонец: Одмор некогаш - Kрани со едни купачи vs. одмор сега - Маурициус со чарт... Oдморот некогаш: Крани, Претор, Охрид и Струга... Одморот е сјебан уште ко ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg