Argeta во ново руво

Трговската марка Argeta, синонимот за намази со врвен квалитет, зачекори во новата 2015 година во ново руво.

argeta-vo-novo-ruvo.jpg

Новата амбалажа, во која се крие истиот раскош на вкусови како и досега, освен пријатното освежување донесе и поедноставен начин на отворање.

На овој начин Argeta уште повеќе се доближува до желбите и потребите на современите потрошувачи, а при тоа ги исполнува највисоките производни стандарди кои обезбедуваат безбедна храна.


Премиум квалитет
внатре и надвор

Намазите на Argeta веќе долго време се одликуваат со избрани состојки, свежи зачини и квалитетни парчиња месо. Врвниот квалитет, во хармонија со извонредниот вкус, сега јасно се одразува и на амбалажата на Argeta.

Освен попривлечниот изглед, новото руво го носи и капакот „easy peel“ кој се грижи за поедноставно и побезбедно отворање. Новото алуминиумско пакување е полесно, поиздржливо, поедноставно за рециклирање и еколошки поприфатливо. Сега, на овој начин, Argeta однадвор е исто извонредна како и однатре.

argeta-vo-novo-ruvo-2.jpg

Би можело да ве интересира:

По фотките со свршеникот, Васил Гарванлиев во танга бикини си ја пее новата песна во Чикаго Васил Гарванлиев, кој ја преставуваше Македонија на Евровизија 2021 во Роте...
Јутјуберот Мандар за кавгата со Лазаров: „Немаме комуникација, не знам дали сега сме ривали“ Тој е еден од најпознатите јутјубери на новата генерација, млад човек без влакна...
Магична новогодишна атмосфера во Angels Cafe во Штип (фото) Од нивните препознатливи статуи, но сега со новогодишни шапки до елка, сијалички...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg