Вечерно дружење со омилената серија и омилените солени мафини!

Има ли подобро нешто од вечер поминатa во домашен амбиент со нов филм или нова епизода од омилената серија?! Ако немате листа со филмски наслови што ја дополнувате со препораки од пријателите, би можеле да ви го олесниме изборот со неколку тематски предлози.

vecerno-druzenje-so-omilenata-serija-i-omilenite-soleni-mafini-01.jpg

Можете, на пример, да одберете филм со вашиот омилен актер, актерка или режисер, едноставно впишувајќи го името на познатиот филмски сајт IMDB каде се содржани сите филмови од кариерата на тој лик. Или организирајте вечер на Оскари, па бирајте само филмови кои добиле Оскар за најдобар филм низ годините. Интересна опција за избор се филмови што обработуваат теми поврзани со историски настани, базирани на вистинити приказни, биогарфии или едноставно филмови со зборот што во насловот го содржат зборот - љубов.

Но, што би била филмска вечер без солени грицки?! Кога веќе ви помогнавме околу изборот на филмот, дозволете ни да ви препорачаме и вкусна и здрава замена за популарната, но нездрава занимација пред ТВ.  Да ги замените нездравите грицки со вистинска солена закуска, по ваш вкус.

Ви предлагаме пица мафини Фантазија. Потребни ви се неколку состојки и само триесетина минути за подготовка, а резултатот е вкусен оброк за целото семејство.

На следниов линк може да погледнете видео со целата подготовка на мафините.

Ако не ви се погоди филмот, барем бидете сигурно дека сте си го погодиле вкусот.

vecerno-druzenje-so-omilenata-serija-i-omilenite-soleni-mafini-02.png

Би можело да ве интересира:

Јелена Спенџарска со љубовна порака за саканиот Лукас: „Кога изгубив надеж, ми се појави како гром о... „На почетокот мислев дека е скриена камера, зашто не ми беше реално, нема да лаж...
„Пази на пудрата“ – Јелена Спенџарска во забавно видео покажа како изгледа шопингот на жените Дали и вашиот шопинг изгледа вака? По колку време „заглавувате“ во гардероба, до...
Скопјанката Моника кажа „да“ на Саемот за венчавки: Саканиот ја запроси на ревија, додека носеше кре... „Иако долги години сме во врска, не помислив дека мојот сегашен вереник ќе собер...
Дац со емотивни фотки му го честиташе роденденот на синот Јаков, кој сега и самиот е татко „Среќен роденден Јаков“, напиша Драган Спасов - Дац и објави две емотивни фотки ...
Тијана Дапчевиќ со сопругот и синот на свадба во Скопје, друштво им правеа Тамара Тодевска и мајка и... „Сите сте убави и имате заразна насмевка“ – коментираат дел од следбениците на с...
Павле Камилоски направи мекици за синот Јосиф - цела вечер играше и пееше со гостите во познат скопс... Пејачот Павле Камилоски направи мекици за раѓањето на синот Јосиф и со многу при...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg