„Нека те чуваат ангелите“ - Македонските познати личности се збогуваа со Влатко Илиевски
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Java Developer 15-02-2019
Собар/ка 15-02-2019


„Нека те чуваат ангелите“ - Македонските познати личности се збогуваа со Влатко Илиевски

neka-te-chuvaat-angelite-makedonskite-poznati-lichnosti-se-zboguvaat-so-vlatko-ilievski-01.jpg

Влатко Илиевски си замина толку брзо, толку ненадејно и зад себе остави илјадници опустошени срца, тага, болка и неверување.

Познатите личности се збогуваа со својот пријател, колега и соработник и му порачаа дека се надеваат дека сега е на некое поубаво место.

Посветија емотивни објави во чест на македонскиот уметник, кој прерано го изгубивме, но среќни сме што го имавме:

 

I will miss u forever 😢💙 RIP 💙

A post shared by Tamara Todevska (@tamaratodevska) on

 

Bese poseben. Mi bese cest sto mi bese drugar. Pocivaj vo mir

A post shared by Katarina ivanovska (@katarina_ivanovska) on

 

Слушам и неможам да верувам, читам и шокирана сум до бескрај... Што да напишам? Што да кажам? Боли кога ќе згасне млад живот, посебно уметничка душа обожавана од сите и од колегите. Знаевме да се скараме, знаеше да се нашали, не бевме најблиски ама се почитувавме. Не ми се верува дека вчера околу ручек ми пиша да направиме дует за “Усни како темно мастило” што требаше да го направиме одамна, а денес веќе го нема! На следната слика ја ставив пораката. Некогаш не разбирам зошто Бог ги зема ваквите луѓе, но верувам дека сега таму кадешто е, посреќен е... Почивај во мир, поздрави го Тоше и татко ми, еден ден таму некаде ќе си пееме и ќе си го испееме и дуетот. 😢😢😢

A post shared by E L E N A ♥️🎵 (@elenaristeskaofficial) on

 

RIP lovely boy....🙏

A post shared by Kaliopi Official (@kaliopibukle) on

 

Ah be Vlatce :((((

A post shared by Aleksandar Belov (@aleksandarbelov) on

С. С. | Црнобело