За вашата трпеза нека се зборува цела година – Далма Кетеринг и ивентс

za-vashata-trpeza-neka-se-zboruva-cela-godina-dalma-ketering-i-ivents-01.jpg

Кога мислите на празниците, сигурно мислите на украси, убава енергија и богата трпеза. Кифлички и тон  други солени и слатки задоволства во вашиот дом, канцеларија или пак на некоја изнајмена локација.

Секогаш е совршено време за ваква гозба, зарем не?

za-vashata-trpeza-neka-se-zboruva-cela-godina-dalma-ketering-i-ivents-02.jpg

Ако сакате да ги воодушевите најблиските, пријателите, колегите и познаниците, тогаш Далма Кетеринг и ивентс е решението за вас.

Оваа компанија веќе 14 години е на пазарот и се грижи вашите прослави да минат беспрекорно.

za-vashata-trpeza-neka-se-zboruva-cela-godina-dalma-ketering-i-ivents-08.jpg

Веќе не мора да се нервирате ако имате повеќе гости од очекуваното на вашата прослава, а немате доволно столчиња, дека озвучувањето потфрли во последен миг или пак дека главниот „мајстор“ во кујната не може да постигне со подготовката на сите специјалитети.

za-vashata-trpeza-neka-se-zboruva-cela-godina-dalma-ketering-i-ivents-06.jpg

Ние ви нудиме богато мени со одлично приготвени салати, пити, риба, главни јадења, десерти, пијалаци и што уште не.  Како и тенди, маси, бина, бар столчиња, декорации, светлечки елементи, пиротехника и секаков вид галантерија за настани.

za-vashata-trpeza-neka-se-zboruva-cela-godina-dalma-ketering-i-ivents-07.jpg

Со нас бидете гостин на вашата слава, на роденденот на вашето дете, на свршувачката на вашата сестра или златната свадба на вашите родители.

za-vashata-trpeza-neka-se-zboruva-cela-godina-dalma-ketering-i-ivents-09.jpg

Ќе добиете свежа, вкусна и професионално подготвена храна во која ќе уживате во најубавите мигови.

za-vashata-trpeza-neka-se-zboruva-cela-godina-dalma-ketering-i-ivents-04.jpg

Ние сме посветени, организирани и точни, вие само треба да бидете дотерани. Кажете ни ги вашите желби и добијте врвна услуга.

За вашата трпеза нека се зборува цела година!

Би можело да ве интересира:

6 причини кои ќе ве натераат да почнете со штедење + совети како да не ја потрошите цела заштеда Организирање големи настани во животот, реновирање и купување дом без стрес, чув...
Андреа со беспрекорна изведба на полуфинале на Евровизија – добива поддршка од цела Европа (видео) Вечерва, 12 мај, Андреа Коевска настапи на втората полуфинална вечер на Евровизи...
Емотивна исповед на пејачката Елена Петреска: „Ја изгубив целата самодоверба, настапи анксиозноста“ „Чувство дека ништо не заслужувам, дека сите се подобри од мене, чувство дека не...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg