Почнав со метење двор: Мицкоски во Еден на Еден
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Фризеркa 29-09-2020
Forum Manager 29-09-2020


Почнав со метење двор: Мицкоски во Еден на Еден

Христијан Мицкоски ќе биде гостин во новата епизода на „Еден на Еден“, во недела од 18.30 на Канал 5 телевизија.

pochnav-so-metenje-dvor-mickoski-vo-eden-na-eden-01.jpg

Жаре и Мицкоски ќе изиграат фудбалче, еден на еден, но, тоа не е единствениот предизвик кој лидерот на ВМРО-ДПМНЕ ќе го прифати.

Интересна изјава даде Мицкоски во моментот кога Жаре и екипата му подготвија музички квиз, погодување на песни. На почетокот на хитот „We Will Rock You“, тој рече:

„ Ова ќе се случи на 12 април“.

pochnav-so-metenje-dvor-mickoski-vo-eden-na-eden-02.jpg

За крај Жаре го праша дали се слуша со Никола Груевски.

„Кој Никола? Има еден Никола од Кисела вода. Не се слушам со него“, одговори Мицкоски.

pochnav-so-metenje-dvor-mickoski-vo-eden-na-eden-03.jpg

Дел од муабетите се посветени и на неговото семејство, сопругата и синовите, а раскажа и приказни од тоа како почнал.

„Првиот ден кога отидов на работа, среден, стокмен, шефот ми дава метла и ми вели: Ајде да го изметеш дворот. Денот си го завршив професионално. Метев цел ден“, раскажа Мицкоски за своето прво работно место.

pochnav-so-metenje-dvor-mickoski-vo-eden-na-eden-04.jpg

Дел од емисијата која ќе ја гледаме во недела, погледнете во најавата:

 

Најчитани неделава