Петар Грашо во Еден на Еден: Јас одговарам за сѐ, а Данијела за ништо

Петар Грашо ќе биде гостин во новата Еден на Еден кај Жаре, во недела од 18.30 на Канал 5. Далматинскиот пејач и автор искрено раскажа многу негови животни приказни во Еден на Еден специјалот.

petar-grasho-vo-eden-na-eden-jas-odgovaram-za-se-a-danijela-za-nishto-01.jpg

Една од нив е онаа за неговата долгогодишна партнерка, пејачката Данијела Мартиновиќ.

„Јас сум одговорен за сѐ, а Данијела за ништо“, му рече Грашо на Жаре на прашањето како се поделени со обврските во домот. „Ние живееме на две адреси, во Сплит и во Загреб. Многу патуваме и се случува телефонски да се организираме“, додаде Грашо и рече дека тој као маж ги плаќа сметките.

petar-grasho-vo-eden-na-eden-jas-odgovaram-za-se-a-danijela-za-nishto-02.jpg

За жените со лажни фотографии Инстаграм, за својата скриена викендица во која најмногу ужива, за ресторанот на кој до неодамна беше сопсственик, зборуваше Грашо, но и за тоа дека место кошаркар, станал музичар благодарение на Оливер Драгојевиќ.

Во продолжение, погледнете ја најавата за емисијата и приказната за Данијела:

Би можело да ве интересира:

Елена Ристеска го прослави роденденот на море: „36 години и не е така лошо, нели?“ (фото) „Ви благодарам на сите за роденденските честитки, 36 години и не е така лошо, не...
Исповед на Јован од Тетово: „Вдомив маче, беше преплашено, не се доближуваше до никого - кои работи ... „Ми викаа, да го вратам на улица, а мене тоа не ми ни паѓаше на памет. Кој сака ...
Доктор Горан, искрено за борбата со депресијата: „Се борам посилно за среќа од обичниот човек“ „Како човек што се бори со депресија знам колку таа може да е тешка. Плус, табу ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg