ЗОО Скопје ве носи на онлајн прошетка – секој ден во живо кај различни животни (фото+видео)


ЗОО Скопје ве носи на онлајн прошетка – секој ден во живо кај различни животни (фото+видео)

Скопската зоолошка секојдневно прави едукативни видеа и во живо ве носи на онлајн прошетки кај различни животни – одлична идеја за овој период кога сите треба да сме дома.

zoo-skopje-ve-nosi-na-onlajn-proshetka-sekoj-den-vo-zhivo-kaj-razlichni-zhivotni-foto-video-01.jpg

Во овој период, кога треба да ги почитуваме препораките за заштита од корона вирусот и да седиме дома во слободното време, оние како Зоолошка Скопје се вистинска инспирација!

Уште на 11-ти март, зоолошката беше затворена за посетители, но тие секојдневно прават едукативни видеа, односно се вклучуваат во живо кај различни животни.

Оние кои имаат деца, може да им ги покажуваат видеата на децата, кои ќе имаат можност да ги гледаат животните, да учат како се хранат и многу други интересни работи.

Секоја чест за Зоолошка градина Скопје!

Во продолжение погледнете ги досегашните објави и следете ги редовно на Фејсбук за повеќе видеа и информации:

М. М. | Црнобело

Најчитани неделава