Венко Филипче во Еден на Еден: Дали Аца Лукас се слуша во операциона сала?


Венко Филипче во Еден на Еден: Дали Аца Лукас се слуша во операциона сала?

Министерот Венко Филипче ќе му биде гостин на Жаре, во новата Еден на Еден, во недела од 18.30 на Канал 5.

fiipche-vo-eden-na-eden-dali-aca-lukas-se-slusha-vo-operaciona-sala-01.jpg

Филипче меѓу многуте лични и професионални приказни, раскажа за тоа како изгледа еден негов обичен ден.

„Се будам околу 4-5 наутро. Така сум попродуктивен“, му рече тој на Жаре.

fiipche-vo-eden-na-eden-dali-aca-lukas-se-slusha-vo-operaciona-sala-02.jpg

Министерот раскажа за своите прогнози и даде анализа за понатамошното справување со вирусот Ковид-19, кој спорт и кои филмови му се омилени, и за тоа и каква музика слушал во операциона сала.

„Јас сум бил во операциона сала на сите континенти освен во Австралија, и секаде зависи од договорот во тимот“, рече министерот.

По овој одговор, Жаре се пошегува:

„Што ако сестрата сака да го слуша Аца Лукас? Песната „Бајпас“ е веројатно добра за операција“.

Во продолжение, погледнете ја најавата за емисијата, и видеото од приказната со музиката која се слуша за време на операција:

 

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg