Игор Џамбазов се запозна со родителите на саканата Илина Арсова (фото)

Со насмевки на лицата и на едно од најубавите места во Македонија, ведра средба на Игор со родителите на неговата сакана.

igor-djambazov-se-zapozna-so-roditelite-na-sakanata-ilina-arsova-foto-01.jpg

Родителите на Илина Арсова живеат среќни пензионерски денови, а тие со задоволство се запознаа со избраникот на нивната ќерка Илина Арсова, Игор Џамбазов.

Тие имаа средба во еден локал во селото Јанче, во срцето на националниот парк Маврово, но и мини турнеја низ убавините на Македонија.

Ја посетија и куќата на Али Риза Ефенди, таткото на Мустафа Кемал Ататурк, село Коџаџик, општина Центар Жупа, а Игор во описот на една од фотографиите се пошегува: „Браќа Турци, шо не останавте уште 500 години да му се невиди...за фризурата на Илина се погрижи ветерот...“.

Инаку, Илина ја обожава и фамозната мачка на Игор, Емче.

igor-djambazov-se-zapozna-so-roditelite-na-sakanata-ilina-arsova-foto-02.jpg

Запознавањето со родителите низ фотки:

Уште фотки од прошетките на парот низ Македонија:

https://www.instagram.com/p/CEBo1aTHIDO/

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Илина Арсова на крајот од декември, во полутанга бикини, влезе во Охридското Езеро (видео) Илина Арсова обожава предизвици и авантури, па така денес 25-ти декември собра х...
Планината Китка е како сцена од зимска бајка (фото) Дрвени куќички прекриени со снег на покривите, гранки од дрвја натежнати од снег...
Пријателите со последен поздрав за Сашо Пижевски Пиже - изгубивме урбан лик и човек кој беше срцето ... „Нè напушти Пиже. Урбана легенда, еден од творците на ноќниот живот во Скопје. О...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg