Средниот син на Перо Антиќ го слави 8-иот роденден – како му честитаа родителите? (фото)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Средниот син на Перо Антиќ го слави 8-иот роденден – како му честитаа родителите? (фото)

Трите синови му се најголемо богатство на Перо Антиќ, а неговиот среден син Павел денес го слави својот 8-ми роденден... Како му честитаа Перо и Ружица?

sredniot-sin-na-pero-antikj-go-slavi-8-miot-rodenden-kako-mu-chestitaa-roditelite-foto-01.jpg

Перо Антиќ и Ружица Максимовска во 2019 година се разведоа по 13 години брак, но по разводот кошаркарот купи стан во близина на местото каде живеат неговите 3 синови за да може да минува повеќе време со нив.

Антиќ често споделува фотографии од дружбите со нив, па од играње кошарка до прошетки низ скопските локали сѐ е на нивното мени.

Лука, Павел и Петар се гордост на Антиќ, а денес (19.11) Павел го слави својот 8-ми роденден.

sredniot-sin-na-pero-antikj-go-slavi-8-miot-rodenden-kako-mu-chestitaa-roditelite-foto-04.jpgфото: Инстаграм/Ружица Максимовска

Антиќ му честиташе со фотографија на Инстаграм стори, а Ружица му честиташе ден однапред со фотки на кои тој позира со бројот 8 и се пошегува:

„Утре му е роденден на Павлето ама ја сам га родила и ќе га споделују к'д сакам.“

https://www.instagram.com/p/CHvjkyRjhGc/

sredniot-sin-na-pero-antikj-go-slavi-8-miot-rodenden-kako-mu-chestitaa-roditelite-foto-03.jpgфото: Инстаграм/Перо Антиќ

Фотки и видеа од синовите од Инстаграм профилот на Перо Антиќ:

На следната страна фотки од  синовите од Инстаграм профилот на Ружица...Најчитани неделава