Зимска бајка: Падна првиот снег на Попова Шапка (фото)


Зимска бајка: Падна првиот снег на Попова Шапка (фото)

Падна првиот снег и на Попова Шапка... Утро обоено во бело и сцена како од зимска бајка. Прекрасно, зарем не?

zimska-bajka-padna-prviot-sneg-na-popova-shapka-foto-01.jpg

По првиот снег на планината Караџица и во Маврово, падна снег и на Попова Шапка. Вистинска зимска идила ги дочека сите кои престојуваат периодов таму.

На социјалните мрежи, од профилите на неколку хотели, објавија каква глетка ги дочека:

zimska-bajka-padna-prviot-sneg-na-popova-shapka-foto-06.jpgФото извор: Инстаграм Конак Попова Шапка

zimska-bajka-padna-prviot-sneg-na-popova-shapka-foto-05.jpgФото извор: Инстаграм Конак Попова Шапка

zimska-bajka-padna-prviot-sneg-na-popova-shapka-foto-04.jpgФото извор: Инстаграм Конак Попова Шапка

zimska-bajka-padna-prviot-sneg-na-popova-shapka-foto-03.jpgФото извор: Инстаграм Конак Попова Шапка

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Како цртана и без грам шминка: Македонка е совршена убавица во секое издание (фото) Кристина Настеска изгледа како Барби од реалноста, дури и на фотографиите од бол...
„За да го прославам мојот роденден со баба и дедо“ - пораки од најмалите зошто да останете дома (фот... Деновиве на социјалните мрежи се шири фотографија од 17 мали дечиња кои шират по...
Дарен порасна - Синчето на Тамара Тодевска, наполни 2 години (фото) Тамара Тодевска е горда мајка на две деца, а денес, синчето Дарен полни 2 години...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg