Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Фото-прошетка низ Охрид – бајковита атмосфера со снежна покривка

Новогодишните украси низ улиците и парковите се надополнети со снежна покривка – Охрид заблеска во зимско руво, како од бајките.

foto-proshetka-niz-ohrid-bajkovita-atmosfera-so-snezhna-pokrivka-01.jpg

Падот на температурите донесе и снежни врнежи во повеќето места низ Македонија, а социјалните мрежи се преплавени со фотки од снег.

Љубителите на зимскиот период посебно му се израдуваа на снегот, а атмосферата во некои градови каде што снегот се задржа барем накратко, беше бајковита.

На повеќе места низ Македонија имаше идилична атмосфера, а посебно ги издвојуваме фотографиите кои во Фејсбук група ги објави Зоран Спирковски од Охрид, кој се занимава со фотографија од хоби.

Бајковитата атмосфера во снежниот Охрид, низ фотки направени на 15.01.2021:

foto-proshetka-niz-ohrid-bajkovita-atmosfera-so-snezhna-pokrivka-03.jpg

foto-proshetka-niz-ohrid-bajkovita-atmosfera-so-snezhna-pokrivka-04.jpg

foto-proshetka-niz-ohrid-bajkovita-atmosfera-so-snezhna-pokrivka-06.jpg

foto-proshetka-niz-ohrid-bajkovita-atmosfera-so-snezhna-pokrivka-07.jpg

foto-proshetka-niz-ohrid-bajkovita-atmosfera-so-snezhna-pokrivka-08.jpg

foto-proshetka-niz-ohrid-bajkovita-atmosfera-so-snezhna-pokrivka-09.jpg

Уште неколку фотки на следната страна...Би можело да ве интересира:

Прв снег на Попова Шапка сезонава - Гале од Тетово ни ја пренесува атмосферата оттаму (фото) На Попова Шапка денес (12.11) првпат годинава падна снежна прекривка. Кон средин...
Какви се цените во Охрид ова лето 2022? Колку чини нескафе на плажа во Охрид, пиво или пица? Неодамна го посетив македон...
Бајковита сцена: Попова Шапка „се разбуди“ обвиена во снежна прекривка (фото) Гранките на зимзелените дрвја натежнати од снег, црквичката која гордо стои, кро...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg