Охрид блеска во новогодишно руво (фото)


Охрид блеска во новогодишно руво (фото)

Охрид е магичен во секое годишно време, па така е и во овој претпразничен период.

ohrid-bleska-vo-novogodishno-ruvo-foto-01.jpg

Зоран Спирковски од Охрид, кој се занимава со фотографија од хоби, доловува каква е атмосферата таму периодов.

Во очи на 2021-ва година Охрид блеска. Од чаршијата до пристаништето има многу сијалички, украси, еленчиња и елка.

Охрид во новогодишно руво:

ohrid-bleska-vo-novogodishno-ruvo-foto-07.jpg

ohrid-bleska-vo-novogodishno-ruvo-foto-06.jpg

ohrid-bleska-vo-novogodishno-ruvo-foto-05.jpg

ohrid-bleska-vo-novogodishno-ruvo-foto-04.jpg

ohrid-bleska-vo-novogodishno-ruvo-foto-03.jpg

ohrid-bleska-vo-novogodishno-ruvo-foto-02.jpg

С. С. | Црнобело / Фото: Фејсбук група Патувања низ Македонија

Би можело да ве интересира:

Зимска бајка: Падна првиот снег на Попова Шапка (фото) Падна првиот снег и на Попова Шапка... Утро обоено во бело и сцена како од зимск...
Чичко Бурхан во чаршија вари турско кафе на песок – го служи со локумче и многу љубов (фото) „Турското кафе во моето кафуле се мели по 200/250 грама можеби 5-6 пати на ден, ...
Прекрасна глетка: Стадо диви коњи на Козјак (фото) Македонија има магична природа и богатство од животински свет, а овие прекрасни ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg