„Кога некој за првпат во животот дува свеќички“ - Сузана Турунџиева ѝ го слави 57-миот роденден на Атиџе


„Кога некој за првпат во животот дува свеќички“ - Сузана Турунџиева ѝ го слави 57-миот роденден на Атиџе

koga-nekoja-za-prvpat-vo-zhivotot-duva-svekjichki-suzana-turundjieva-i-go-slavi-57-miot-rodenden-na-atidje-01.jpg

Во последно време Сузана Турунџиева постојано објавува фотографии со Атиџе Муратова. Од прошетки до шопинг, двете пријателки минуваат голем дел од времето заедно.

Сега, по повод 57-миот роденден на Атиџе, Сузана ѝ приреди изненадување со торта и свеќички во еден скопски локал.

Во описот на видеото на кое ѝ пее „Happy bithday“ таа напиша:

„Кога некој за првпат во животот слави роденден и за првпат дува роденденски свеќички заслужува (минимум) тродневно славење.

Денеска правевме генерална проба, а утре продолжуваме... Ќе видите каде.


Среќен 57ми роденден мила Атиџе“

С. С. | Црнобело

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg