Баба Мара од Битола полни 90 години – внуците ѝ приредија изненадување (видео)


Баба Мара од Битола полни 90 години – внуците ѝ приредија изненадување (видео)

Внукот на баба Мара од Битола ни испрати видео од изненадувањето за нејзиниот 90-ти роденден – таа е нашиот хит на денот.

baba-mara-od-bitola-polni-90-godini-vnucite-i-priredija-iznenaduvanje-video-01.jpg

Дејан Трајковски од Битола често споделува видеа од неговата баба Мара, која со своите години, виталност и енергичност е вистинска инспирација за сите.

Сега, баба Мара наполни 90 години, а Дејан ни испрати видео од подготовките и изненадувањето за неговата баба.

Нејзините деца и внуци ја украсиле куќата со балони и скриени во соба чекаа да дојде баба Мара, чија желба беше да може да се собере со нејзините најсакани за роденденот.

„Фала Богу уште сум здрава, права. Да беа децата тука ќе бев уште порадосна.“ – вели баба Мара во видеото, со чашка црвено вино во рака.

Погледнете го видеото од изненадувањето:

Доколку сакате и вие да ни раскажете интересна приказна или да споделите доживување од вашето секојдневие, пишете ни на Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

М. М. | Црнобело

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg