Прекрасна глетка: Стадо диви коњи на Козјак (фото)


Прекрасна глетка: Стадо диви коњи на Козјак (фото)

Македонија има магична природа и богатство од животински свет, а овие прекрасни фотографии се доказ за тоа.

prekrasna-gletka-stado-divi-konji-na-kozjak-foto-01.jpg

Стадо диви коњи пријатно ги изненади вработените во локалот „Аурора Козјак“ на Козјак.

Прекрасната глетка пред локалот ја овековечија со фотографии, кои ги споделија на нивниот Фејсбук профил.

Стадото диви коњи на Козјак:

prekrasna-gletka-stado-divi-konji-na-kozjak-foto-02.jpg

prekrasna-gletka-stado-divi-konji-na-kozjak-foto-04.jpg

prekrasna-gletka-stado-divi-konji-na-kozjak-foto-03.jpg

С. С. | Црнобело / фото: Фејсбук Аурора Козјак

Би можело да ве интересира:

Планината Китка е како сцена од зимска бајка (фото) Дрвени куќички прекриени со снег на покривите, гранки од дрвја натежнати од снег...
Зимска бајка: Падна првиот снег на Попова Шапка (фото) Падна првиот снег и на Попова Шапка... Утро обоено во бело и сцена како од зимск...
„За да го прославам мојот роденден со баба и дедо“ - пораки од најмалите зошто да останете дома (фот... Деновиве на социјалните мрежи се шири фотографија од 17 мали дечиња кои шират по...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg