Првиот херој! Гордана ја донираше својата плетенка за перика на детенце болно од рак на Детската клиника во Скопје

Браво Гордана Димовска! „Пристигна и првата плетенка која ќе биде дел од периката на некое детенце кое се лекува на Детската Клиника“, објавија од Здружението за поддршка на децата болни од рак, САНО.

gordana-ja-donirashe-svojata-pletenka-za-perika-na-nekoe-detence-bolno-od-rak-na-detskata-klinika-vo-skopje-01.jpg

Здружението за поддршка на децата болни од рак, САНО, започна акција за дечињата кои се борат со рак „Донирај ја својата коса и стани нечиј херој“.

Драги другари, На наша и ваша голема радост ви го преставуваме нашиот нов проект, а воедно и ПРВ од оваа област. И...

Posted by SANO on Saturday, May 8, 2021

gordana-ja-donirashe-svojata-pletenka-za-perika-na-nekoe-detence-bolno-od-rak-na-detskata-klinika-vo-skopje-02.jpg

За нечија коса да биде дел од перика за дечињата треба да биде подолга од 20 сантиметри и да биде природна, нефарбана.

Прва се огласи Гордана Димовска која ја донираше својата коса, плетенка од неверојатни 50 сантиметри. Секоја чест!

gordana-ja-donirashe-svojata-pletenka-za-perika-na-nekoe-detence-bolno-od-rak-na-detskata-klinika-vo-skopje-03.jpg

„Пристигна и првата плетенка која ќе биде дел од периката на некое детенце кое се лекува на Детската Клиника.

Гордана Димовска ни донираше коса долга неверојатни 50cm!

Браво!, напишаа од САНО.

Пристигна и првата плетенка која ќе биде дел од периката на некое детенце кое се лекува на Детската Клиника. Гордана Димовска ни донираше коса долга неверојатни 50cm ! Браво ! 😍

Posted by SANO on Sunday, May 9, 2021

С. С. | Црнобело / Фото: depositphotos

Би можело да ве интересира:

Вирален статус на Драган Спасов Дац: „Скопје мое, те плукаат ли? Но, им кажа ли за плажите на Вардар... „Скопје, им кажа ли за плажите на Вардар? За корзото на плоштад и за корзот...
Искрен приказ на мајка од Охрид: Мојата дневна соба за на Инстаграм vs. во реалноста кога имате мало... „Дневната соба која до пред 2 години често ја гледавте (во совршено издание) на ...
Масовна видео продукција и екипа ја претворија Автокоманда во филмски сет Топлите летни денови веќе подранија, но оваа мајска сабота во Скопје нешто сосем...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg