Љубовна бајка: Марјан ја запроси Ангела на изгрејсонце на Малдиви (фото)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
продавач 17-09-2021


Љубовна бајка: Марјан ја запроси Ангела на изгрејсонце на Малдиви (фото)

Македонка имаше романтично запросување на изгрејсонце на плажа на Малдиви организирано со „испаничен повик“ од рецепција, прстен, шампањ и ливчиња од рози. Едноставно совршено!

ljubovna-bajka-marjan-ja-zaprosi-angela-na-izgrejsonce-na-maldivi-foto-01.jpg

Ангела Николоска (28) периодов престојува на Малдиви со својот партнер Марјан Кукушев (34), каде тој ја запроси на навистина уникатен и романтичен начин.

Фотографиите од запросувањето изгледаат како сцена од бајка, а Марјан на прекрасен начин ја круниса нивната 5-годишна љубов.

Ја контактиравме Ангела за да сподели впечатоци од запросувањето за CRNOBELO.com:

„Навистина Малдиви е неверојатна природа, бајка и совршенство во секој поглед и многу романтична дестинација. Ние бевме на островот Ziyaraifushi, а запросувањето беше многу рано наутро, на изгрејсонце со испаничен повик од рецепција“, сподели Ангела со нас.

Фотки од парот:

ljubovna-bajka-marjan-ja-zaprosi-angela-na-izgrejsonce-na-maldivi-foto-04.jpg

ljubovna-bajka-marjan-ja-zaprosi-angela-na-izgrejsonce-na-maldivi-foto-07.jpg

ljubovna-bajka-marjan-ja-zaprosi-angela-na-izgrejsonce-na-maldivi-foto-05.jpg

ljubovna-bajka-marjan-ja-zaprosi-angela-na-izgrejsonce-na-maldivi-foto-08.jpg

ljubovna-bajka-marjan-ja-zaprosi-angela-na-izgrejsonce-na-maldivi-foto-02.jpg

ljubovna-bajka-marjan-ja-zaprosi-angela-na-izgrejsonce-na-maldivi-foto-06.jpg

©CRNOBELO.com Забрането преземање и копирање. Крадењето на авторски текстови и фотографии е казниво со закон.

С. С. | Црнобело / фото: приватна архива за CRNOBELO.com

Би можело да ве интересира:

Фото-прошетка низ Охрид – бајковита атмосфера со снежна покривка Новогодишните украси низ улиците и парковите се надополнети со снежна покривка –...
Зимска бајка: Падна првиот снег на Попова Шапка (фото) Падна првиот снег и на Попова Шапка... Утро обоено во бело и сцена како од зимск...
Дарен порасна - Синчето на Тамара Тодевска, наполни 2 години (фото) Тамара Тодевска е горда мајка на две деца, а денес, синчето Дарен полни 2 години...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg