Една од најемотивните објави за загинатите во пожарот во Тетово
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
продавач 17-09-2021


Една од најемотивните објави за загинатите во пожарот во Тетово

Душата боли колку многу загубивме, но тие нема да бидат заборавени... Сочувство до семејствата. 

edna-od-najemotivnite-objavi-za-zaginatite-vo-pozharot-vo-tetovo-01.jpgФото: Фејсбук Снеже Велков

Водителката Снеже Велков, која е позната како вљубеник во пишаниот збор, објави еден од најемотивните статуси посветени на загинатите во пожарот во Тетово.

Објавата на Снеже Велков:

А останаа здиплени алиштата во орман,

Сменетата постелнина за да биде чиста,
Празното место за четката во чашката,чевлите наредени во орманчето и клучот од дома оставен на местото...
Остана и палтото закачено на закачалка и чадорот на истото место...

Останаа...
Да почекаат додека да се вратат тие кои отидоа на лекување...

Во болницата во Тетово

А останаа здиплени алиштата во орман, Сменетата постелнина за да биде чиста, Празното местото за четката во...

Posted by Velkov Sneze on Thursday, September 9, 2021

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Состојба до 13.05.2020: Направени се 309 тестови, потврдени 20 нови случаи Каква е последната состојба со корона вирусот во земјава? Погледнете во соопштен...
Состојба до 19.07.2020: Од 904 тестови, потврдени се 127 новозаболени Во последните 24 часа се направени 904 тестирања, а регистрирани се 127 нови слу...
10 работи без кои типичен Македонец не може да ја замисли трпезата Потребно ни е само некоја чашка ракија и полна трпеза и нам ни е доволно за среќ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg