Наша докторка, по ракот на града на 28 години: „Пред 2 дена направив лапароскопска операција на јајниците - не е толку страшно“


Наша докторка, по ракот на града на 28 години: „Пред 2 дена направив лапароскопска операција на јајниците - не е толку страшно“

Марија Бунда Калпак е наша докторка која храбро говореше за борбата со ракот, а сега повторно ги охрабрува девојките дека не се сами објавувајќи фотографија од себе веднаш по лапароскопската операција на јајниците.

nasha-doktorka-po-rakot-na-grada-na-28-godini-pred-2-dena-napraviv-laparoskopska-operacija-na-jajnicite-ne-e-strashno-01.jpg

Марија Бунда Калпак е наша докторка која храбро на својот Инстаграм профил во март 2021 проговори за дијагнозата рак на дојка на 28 години и нејзината голгота, но и храбра борба со насмевка на лицето.

Сега, таа мина низ уште еден стресен период, но добриот исход од истиот го сподели на својот Инстаграм профил.

Станува збор за лапароскопска операција на јајниците, која вели дека е презадоволна како ѝ ја извеле нашите доктори. Таа отворено говори на темата затоа што смета дека многу девојки минуваат низ ваква процедура, најчесто поради цисти на јајниците, и сака да ги охрбари дека не се сами.

Таа покажа и како ѝ изгледа стомакот по операцијата и најави дека за 7 дена следува вадење на конци.

Фотографиите што доктор Марија Бунда ги сподели на својот Инстаграм профил:

nasha-doktorka-po-rakot-na-grada-na-28-godini-pred-2-dena-napraviv-laparoskopska-operacija-na-jajnicite-ne-e-strashno-06.jpg

nasha-doktorka-po-rakot-na-grada-na-28-godini-pred-2-dena-napraviv-laparoskopska-operacija-na-jajnicite-ne-e-strashno-04.jpg

nasha-doktorka-po-rakot-na-grada-na-28-godini-pred-2-dena-napraviv-laparoskopska-operacija-na-jajnicite-ne-e-strashno-05.jpg

nasha-doktorka-po-rakot-na-grada-na-28-godini-pred-2-dena-napraviv-laparoskopska-operacija-na-jajnicite-ne-e-strashno-03.jpg

Прочитајте и Наша докторка со емотивна исповед: „Ова е 2 недели по првата хемотерапија, тоа беа најстрашните денови во мојот живот“

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Човекот со убава душа секогаш ќе ја пронајде убавината во другите луѓе Велат таа има насмевка која го осветлува денот, секогаш расположена, полна со ен...
Наша инфлуенсерка сподели интимно видео како плаче: „Не мора да ги водите битките сами“ Антонија Локвенец објави видео на кое плаче и со кое сака да им порача на сите д...
Браво Ана! Малата Ана се избори и со короната и со ракот на Детската клиника во Скопје (видео) Ова е вест на денот која срцето го грее. Браво храбра мала Ана! „Нема погол...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg