„Каков удар сине!“ - Македонските познати личности со емотивни објави по смртта на актерот Славиша Кајевски
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
монтер 18-01-2022


„Каков удар сине!“ - Македонските познати личности со емотивни објави по смртта на актерот Славиша Кајевски

Од Весна Петрушевска и Јелена Јованова до нашата Министерка за култура, веста за смртта на актерот Славиша Кајевски ги потресе сите. „Ама зошто бе Славиша, зоштооо? Нека ти е светол патот“, напиша Јелена Јованова.

kakov-udar-sine-makedonskite-poznati-lichnosti-so-emotivni-statusi-po-smrtta-na-akterot-slavisha-kajevski-01.jpg

Тага, болка, неверување... Смртта на младиот актер Славиша Кајевски ја потресе цела држава.

Македонските познати личности со емотивни објави по неговата смрт:

Весна Петрушевска

„Каков удар сине! Монструозен и подмолен шок. За мене ќе бидеш мојот син Раде од Министерка, те сакам убавецу... Одмори се и поздрави ги другарите.“

Slavisha Kajevski каков удар сине❤️❤️❤️❤️монструозен и подмолен шок❤️❤️❤️🖤🖤🖤🖤🖤за мене ќе бидеш мојот син Раде од Министерка,те сакам убавецу.....одмори се и поздрави ги другарите❤️

Posted by Vesn Bejbimama Petrusevska on Thursday, December 2, 2021

Благој Веселинов (актер)

„Веќе фалиш Орте.“

😔🙏 веќе фалиш орте..

Posted by Veselinov Blagoj on Thursday, December 2, 2021

Нина Јанева

„О Боже... О Боже не ми се верува... Почивај во мир.“

О Боже... О Боже не ми се верува... Почивај во мир Slavisha Kajevski 😔

Posted by Nina Janeva Nikolovski on Thursday, December 2, 2021

Драган Спасов Дац

🖤

Posted by Dragan Spasov Dac on Thursday, December 2, 2021

Ирена Стефоска (Министерка за култура)

„Славиша, израз на добрина и човечност, висока професионалност. Прекината е богата кариера. Остануваат впечатливи ликови кои секогаш ќе сјаат и ќе зборуваат за една голема актерска ѕвезда. Со длабока тага, изразувам сочувство до семејството, колегите, пријателите. Нека ти е светол патот, Славиша.“

Славиша, израз на добрина и човечност, висока професионалност. Прекината е богата кариера. Остануваат впечатливи ликови...

Posted by Irena Stefoska on Thursday, December 2, 2021

Миа Костова

„Мирно небо Славиша.“

Мирно небо Славиша. 😩

Posted by Миа Костова on Thursday, December 2, 2021

Јелена Јованова

„Ама зошто бе Славиша, зоштооо? Нека ти е светол патот.'

ama zosto be Slavisa, zostoooo 😢😢😢 ...neka ti e svetol patot

Posted by Jelena Jovanova on Thursday, December 2, 2021

Kристина Арнаудова

„Денес нашиот Славиша Кајевски, нашиот пријател, голем актер, душа памук, секогаш спремен за забава и шеги, со кој имаме поминато многу незаборавни моменти, замина од каде што враќање нема.

Почивај во мир душо убава и чиста, немаме зборови да ја искажеме нашата тага и неверување… Другарот на Алескандар со кој цело време си правете муабет за ракометот. Ќе недостигаш… многу... на сите! Нашето семејство нема никогаш да те заборави… Ова е последен поздрав од нас, Кристина, Александар, Максим и Матео… Летај душо сега. Таму е сигурно подобро.“

🥀🥀🥀Денес нашиот Славиша Кајевски, нашиот пријател, голем актер, душа памук,секогаш спремен за забава и шеги, со кој...

Posted by Kristina Arnaudova on Thursday, December 2, 2021

Eлена Ристеска

„Господе зошто овој човек?! Зошто уште еден предобар човек, млад живот и преталентиран актер?! Во шок и неверување сум!!! Во солзи... не постојат зборови да ја опишат тагата… Славиша.“

Господе зошто овој човек?! Зошто уште еден предобар човек, млад живот и преталентиран актер?! Во шок и неверување сум!!! Во солзи.. не постојат зборови да ја опишат тагата… Славиша 💔 @slavishakajevski

Posted by Elena Risteska on Thursday, December 2, 2021

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Македонските познати дами во бикини издание периодов Марјана Станојковска, Елена Ристеска и Андријана Јаневска деновиве уживаат во со...
Мирисот на липите на ЈНА, Езерце: Емотивни исповеди на скопјани - „Зошто го сакав старо Скопје?“ „Калдрмата, луна паркот кај Езерце, летното кино, стариот Градски на Вардар, сал...
Совети и трикови за Red Bull Can You Make It 2018 подготвени од македонските учесници на претходното... Уникатната авантура во која тричлените студентски тимови ја крстосуваат Европа б...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg