Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Возач 08-08-2022
Технолог 08-08-2022


Македонската Барби сосема гола, исцртана со бои - вистинско ремек дело (фото)

Поради долгите нозе и русата коса Калтрина го носи прекарот македонска Барби. Сега, таа позираше во смело издание, повпечатлива од кога било.

makedonskata-barbi-sosema-gola-iscrtana-so-boi-vistinsko-remek-delo-foto-01.jpg

Во МКЦ од 10-ти декември е отворена изложбата „Метаморфоза“ на уметникот Бојан Ковски, каде во фокусот е боди-арт техниката.

makedonskata-barbi-sosema-gola-iscrtana-so-boi-vistinsko-remek-delo-foto-02.jpg

Меѓу неговите модели се најдоа и актерката Ана Стојановска и македонската Барби – инфлуенсерката и професорка Калтрина.

Калтрина позираше сосема гола со розова перика на себе, исцртана по телото.

„Ти благодарам Ковски. Толку сум почестена и среќна што сум дел од твојот последен проект Метаморфоза. Тоа беше навистина уникатно искуство“, напиша таа во описот на фотографиите од изложбата.

Таа направи и фотосесија во ова издание со нејзиниот соработник, фотографот Бојан Стоилковски.

Македонската Барби во уникатно издание:

makedonskata-barbi-sosema-gola-iscrtana-so-boi-vistinsko-remek-delo-foto-04.jpg

makedonskata-barbi-sosema-gola-iscrtana-so-boi-vistinsko-remek-delo-foto-03.jpg

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Хуман дечко од Битола спаси куна, која била речиси мртва - ѝ давал млеко со цуцла, ја однел на ветер... Браво! Јове (31) од Битола е нашата позитива на денот. „Еден другар ми се јави д...
Се ожени синот на Дац – ексклузивни фотографии од свадбата на актерот Јаков Спасов и неговата сакана... „Ме запроси сосема во наш стил, си седевме по дома, баравме кој филм да гледаме ...
Туна Сејдиу на патување во Дубаи со двете деца - восхитена од највисокото панорамско тркало на свето... 36-годишната пејачка ужива со двата сина во Дубаи, со чаша шампањ и поглед кон н...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg