„Младо си е младо“ - Пилјара од Гевгелија стана вирален хит со забавните натписи
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
монтер 18-01-2022


„Младо си е младо“ - Пилјара од Гевгелија стана вирален хит со забавните натписи

„Не е сè до големината“, гласи рекламата за шери домати на пилјара од Гевгелија. Со креативен пристап кон работата и доза хумор, тие мамат насмевки кај купувачите. Браво!

mlado-si-e-mlado-piljara-od-gevgelija-stana-viralen-hit-so-zabavnite-napisi-01.jpg

Некои луѓе работата си ја работат со љубов и знаат дека клучно за совршен работен ден е да има доза хумор во него.

Така пилјарата „Кај Кецот“ во Гевгелија стана вирален хит со забавните натписи на производите со кои вработените сакаат да измамат насмевка кај своите купувачи.

Тие пишуваат шеговити натписи за тиквите, кромидот, авокадото и за што уште не.

Купувањето кај нив веруваме дека е уникатно искуство, затоа што не знаете што ве очекува.

Интересно и креативно, зарем не?

mlado-si-e-mlado-piljara-od-gevgelija-stana-viralen-hit-so-zabavnite-napisi-02.jpg

mlado-si-e-mlado-piljara-od-gevgelija-stana-viralen-hit-so-zabavnite-napisi-24.jpg

mlado-si-e-mlado-piljara-od-gevgelija-stana-viralen-hit-so-zabavnite-napisi-23.jpg

mlado-si-e-mlado-piljara-od-gevgelija-stana-viralen-hit-so-zabavnite-napisi-22.jpg

mlado-si-e-mlado-piljara-od-gevgelija-stana-viralen-hit-so-zabavnite-napisi-21.jpg

mlado-si-e-mlado-piljara-od-gevgelija-stana-viralen-hit-so-zabavnite-napisi-20.jpg

mlado-si-e-mlado-piljara-od-gevgelija-stana-viralen-hit-so-zabavnite-napisi-19.jpg

Уште 8 написи на следната страна...Би можело да ве интересира:

Мала дама за восхит! Маргарита, со неполни 2 години, го вдоми кучето Теди кое талкаше по скопските у... Теди повеќе не е бездомно куче кое талка по скопските улици и кое тагува по неко...
Вирален Фејсбук статус на келнер од Македонија: „Ми имаат нарачно макијато без млеко, виски со џус“ „Ми нарачаа Траминец црвен, бела Т'га. Џони вокер со 2 ипол коцки мраз. Ама врво...
Вирален статус по несреќата со автобусот: „Тажно е што само во трагедии се сеќаваме што е важно во ж... „Дали сме доволно добри? Дали доволно љубиме? Тажно е што само во трагедии се се...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg