„Среќен 40-ти роденден тато“ - Андреј од ДНК го прослави роденденот со ќеркичката

Андреј од ДНК веќе 7 години ужива во брачниот живот со сопругата Наталија и е посветен на воспитувањето на ќерката Јана. „Јас и моево мало сакаме да ве замолиме да ни помогнете при дувањето на свеќиве...“, ја започнува роденденската објава музчарот.

srekjen-40-ti-rodenden-tato-andrej-od-dnk-go-proslavi-rodendenot-so-kjerkichkata-01.jpg

Андреја Ѓорѓиески, познат како Андреј од ДНК, вчера (08.02) го прослави 40-тиот роденден во семејна атмосфера со ќеркичката Јана во раце.

Тој од 2002 година е дел од групата ДНК заедно со Владимир Блажев, односно Панчо од ДНК.

На поле љубов веќе 6 години ужива во брачниот живот со сопругата Наталија и е посветен на семејството.

Не објавува многу фотографии од своето секојдневие, но кога го прави тоа тие се токму од миговите кога се дружи со малата Јана.

На роденденската фотографија Андреј напиша:

„Здраво. Јас и моево мало сакаме да ве замолиме да ни помогнете при дувањето на свеќиве бидејќи се расфрлани на сите страни и се во многу голем број. Ви благодариме однапред и на здравје!“

На тортата на Андреј пишуваше посвета од Јана: „Среќен 40-ти роденден тато“.

Повеќе семејни фотографии од Андреј:

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Тематски 28-ми роденден во двор на дечко од Куманово, со бургер бар, ќебе бар и есенски декорации (ф... „Си организирав тематска забава во мојот двор. На самото место се печеше скара, ...
Вук е копија на мама Тијана – како изгледаат децата на македонските познати личности? Дарио Панковски има прекрасни, веќе возрасни син и ќерка, Миа Костова постојано ...
Дечко од Радовиш ја запроси саканата во пустина во Дубаи на роденденско патување (фото) „Дубаи беше една од најпосакуваните дестинации како избор за роденденско патувањ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg