Локали низ Македонија кои го украсија ентериерот во духот на Денот на вљубените (фото)

Што ќе славите денес - Денот на Вљубените или Денот на виното? Без разлика каков е вашиот став во врска со 14-ти февруари, едноставно мора да ги пофалиме локалите кои вложуваат време и енергија во тематско украсување на ентериерот, зарем не?

liquid-vo-ohrid-i-trend-vo-skopje-lokali-niz-makedonija-so-enterier-ukrasen-vo-duhot-na-denot-na-vljubenite-foto-01.jpg

Какви планови имате вечер? Го славите ли Денот на вљубените или пак вие сте приврзаник на одбележување на 14-ти февруари како денот на виното?

Каков и да е вашиот став, мора да се согласиме дека локалите во Македонија кои обрнуваат внимание на тематско китење на локалите во зависност од периодот на годината или некој празник, како што е денешниот, се за секоја пофалба.

Денес во боите на љубовта се локалите Liquid во Охрид и Trend и Mi Casa во Скопје, а веруваме и многу други. 

Пофалба за потегот! Многу балони со форма на црвени срциња и атмосферата веднаш е поинаква.

Атмосферата во локалите низ Македонија на Денот на вљубените:

Liquid во Охрид 

liquid-vo-ohrid-i-trend-vo-skopje-lokali-niz-makedonija-so-enterier-ukrasen-vo-duhot-na-denot-na-vljubenite-foto-04.jpg

liquid-vo-ohrid-i-trend-vo-skopje-lokali-niz-makedonija-so-enterier-ukrasen-vo-duhot-na-denot-na-vljubenite-foto-03.jpg

liquid-vo-ohrid-i-trend-vo-skopje-lokali-niz-makedonija-so-enterier-ukrasen-vo-duhot-na-denot-na-vljubenite-foto-02.jpg

Тренд во Скопје

liquid-vo-ohrid-i-trend-vo-skopje-lokali-niz-makedonija-so-enterier-ukrasen-vo-duhot-na-denot-na-vljubenite-foto-10.jpg

liquid-vo-ohrid-i-trend-vo-skopje-lokali-niz-makedonija-so-enterier-ukrasen-vo-duhot-na-denot-na-vljubenite-foto-09.jpg

liquid-vo-ohrid-i-trend-vo-skopje-lokali-niz-makedonija-so-enterier-ukrasen-vo-duhot-na-denot-na-vljubenite-foto-08.jpg

liquid-vo-ohrid-i-trend-vo-skopje-lokali-niz-makedonija-so-enterier-ukrasen-vo-duhot-na-denot-na-vljubenite-foto-07.jpg

liquid-vo-ohrid-i-trend-vo-skopje-lokali-niz-makedonija-so-enterier-ukrasen-vo-duhot-na-denot-na-vljubenite-foto-06.jpg

liquid-vo-ohrid-i-trend-vo-skopje-lokali-niz-makedonija-so-enterier-ukrasen-vo-duhot-na-denot-na-vljubenite-foto-05.jpg

Mi Casa во Скопје

lokali-niz-makedonija-koi-go-ukrasija-enterierot-vo-duhot-na-denot-na-vljubenite-foto-002.jpgВидео: Инстаграм Лила Филиповска

Matto Napoletano во Скопје

lokali-niz-makedonija-koi-go-ukrasija-enterierot-vo-duhot-na-denot-na-vljubenite-foto-002.jpgфото: Инстаграм стори Matto Napoletano

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Позитива на денот: По трите лавчиња, во Скопје ЗОО се родија лемур и лама (фото) Покрај трите лавчиња, скопската Зоолошка градина има уште две нови бебиња – лему...
Аделина Тахири доби стотици рози и низа подароци од сопругот за Валентајн - славеа во скопски локал Многу рози, балони во форма на срце, парфем Tiziana Terenzi, чанта BVLGARI и што...
Хуманиот Филип, пастор од Велес, е позитива на денот – на две момчиња им помогна да им се оствари со... „Ова се Сафет и Харун. Како по обичај, денес повторно поминаа од кај црквата. Зн...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg