Maкедонка стана мајка на 49 години - по долга борба со неплодност го доби божјиот дар Божидар

„Господ ѝ го донесе божјиот дар Божидар на 49-годишна пациентка“, жена од Македонија стана мајка за првпат по неколку неуспешни ин витро оплодувања.

makedonka-stana-majka-na-49-godini-po-dolga-borba-so-neplodnost-01.jpg

Соништата се остваруваат, само ако сме истрајни, а за тоа доказ е жена од Македонија која стана мајка за првпат на 49 години.

Таа не се откажа од својата битка да се реализира во улогата на мајка и сега го доби синот Божидар.

Од болницата, каде е сопроведено ин витро оплодувањето објавија:

„Господ ѝ го донесе божјиот дар Божидар на 49-годишна пациентка

По пат на ин витро оплодување, во болницата Плодност беше зачнат Божидар. Пациентката има 49 години и долго време се бореше со неплодност. Направила претходно неколку ин витро оплодувања, но неуспешни, на друго место.

makedonka-stana-majka-na-49-godini-po-dolga-borba-so-neplodnost-03.jpg

Оваа наша успешна приказна е уште една бременост и породување на прворотка која има 49 години.

makedonka-stana-majka-na-49-godini-po-dolga-borba-so-neplodnost-02.jpg

Породувањето беше направено со царски рез, а пациентката одлично ја поднесе бременоста со оглед на возраста.“

ГОСПОД И ГО ДОНЕСЕ БОЖЈИОТ ДАР - БОЖИДАР НА 49 ГОДИШНА ПАЦИЕНТКА 👉 По пат на ин витро оплодување, во нашата болница...

Posted by Болница Плодност - Hospital Plodnost on Sunday, April 17, 2022

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Маја Кикириткова модно усогласена со ќеркичката и синот на плажа во Грција (фото) Маја Кикириткова со нејзината ќерка Ева и синот Лазар позираа на зајдисонце на п...
Искрен приказ на мајка од Охрид: Мојата дневна соба за на Инстаграм vs. во реалноста кога имате мало... „Дневната соба која до пред 2 години често ја гледавте (во совршено издание) на ...
Панчо и Андреј: „Пред 20 години започна сонот ДНК, имаше многу сопки, неправди, хејтери, лажни прија... „Полна месечина“, „Навлечен на тебе“, „Пази се од мене“, „Што сака нека биде“......

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg