Емотивен миг на Тамара Тодевска и нејзините деца - ја гледаат мама во прв ред со рачиња подадени кон неа

„Најубавата фотографија од вечерва. Хана, Дарен. Мама ве сака највеќе!“, напиша Тамара во описот на фотографијата каде нејзините деца со очи полни љубов од првиот ред ја бодрат на настап. 

mama-ve-saka-najvekje-tamara-todevska-so-najubavata-fotografija-od-nastan-so-decata-dosega-01.jpg

Тамара Тодевска имаше настап на настан во Скопје, каде како и секогаш одлично ја забавуваше публиката. Енергична и насмеана, таа едноставно ужива во тоа што го работи.

Но, покрај многуте присутни, во нејзиниот настап уживаа и нејзините најсакани - нејзините деца Хана и Дарен.

mama-ve-saka-najvekje-tamara-todevska-so-najubavata-fotografija-od-nastan-so-decata-dosega-02.jpg

Во прв ред тие стоеја и ја бодреа мајка си, а таа во еден миг им пееше токму на нив. Овој миг е овековечен со фотографија и Тамара токму неаја прогласи за најубавата фотографија од вечерта.

Во описот на фотката што ја објави на Инстаграм напиша:

„Најубавата фотографија од вечерва. Хана, Дарен. Мама ве сака највеќе!“

https://www.instagram.com/tamaratodevska/

mama-ve-saka-najvekje-tamara-todevska-so-najubavata-fotografija-od-nastan-so-decata-dosega-04.jpg

mama-ve-saka-najvekje-tamara-todevska-so-najubavata-fotografija-od-nastan-so-decata-dosega-03.jpg

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Тамара на летување со децата во Грција – ги одведе во циркус, се возат на фотелја додека ги влече гл... Тамара Тодевска на една од фотографиите откри и дека на летување со нив е Марко ...
Борко Ристовски за татковството: „Маж што никогаш не сменил пелена на детето или не му спремил млеко... „Маж кој никогаш не сменил пелена, не направил млеко за своето че...
Тамара Тодевска и Мачка го прославија 4-иот роденден на синот со тематска забава со торта Бетмен мин... Со двајца суперхерои, многу балони и торта по негов вкус, Дарен го прослави 4-ио...
Тамара Тодевска ужива со саканиот Лука на јавање коњи во Галичник - вистинска есенска идила (фото) Тамара Тодевска изгледа среќно и спокојно среде есенската бајка на Галичник на к...
Стефан Лазаров прави свадба со Марта - бели гулаби пред црква, традиционални обичаи: „По 7 години вр... „Во врска сме скоро 7 години. Се запознавме во 2016-та година, Марта беше сè ушт...
„Внуко моја Гаиа“ - Драган Спасов Дац стана дедо, неговиот син Јаков со сопругата доби ќерка „Добре дојде на планетава внуко моја Гаиа! И сакам да знаеш дека... Ќе ти ја сак...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg