Ламбе Алабаковски направи крштевка на синчето, ќерката на Индира Кастратовиќ дипломираше на Флорида: Што прават македонските ѕвезди деновиве?

Тони Михајловски објави фотографија од сопругата и синчето во поза на бакнеж во Белград, Тамара Тодевска ја запиша на училиште ќерката - нејзината наследничка Хана стана прваче, Антониа Гиговска со полу-танга во панталони од тантела, Димитар Андоновски со српската пејачка Милица Тодоровиќ...

lambe-alabakovski-napravi-krshtevka-na-deteto-kjerkata-na-indira-kastratovikj-diplomirashe-na-florida-shto-pravat-makedonskite-dzvezdi-denovive-01.jpg

Илина Арсова во фустанче покажуваше бицепси, а пак Индира Кастратовиќ со сопругот појде на прославата по повод дипломирањето на ќерката на Флорида.

Ламбе Алабаковски со сопругата Магдалена ја прослави крштевката на помалиот син Димитриј, а Сузана Турунџиева уживаше во село Дурфулија со Атиџе.

Што правеа македонските ѕвезди деновиве?

Индира Кастратовиќ на дипломирањето на ќерката Сара со сопругот

lambe-alabakovski-napravi-krshtevka-na-deteto-kjerkata-na-indira-kastratovikj-diplomirashe-na-florida-shto-pravat-makedonskite-dzvezdi-denovive-03.jpg

lambe-alabakovski-napravi-krshtevka-na-deteto-kjerkata-na-indira-kastratovikj-diplomirashe-na-florida-shto-pravat-makedonskite-dzvezdi-denovive-02.jpg

Илина Арсова

Тони Михајловски

Дарко Илиевски

lambe-alabakovski-napravi-krshtevka-na-deteto-kjerkata-na-indira-kastratovikj-diplomirashe-na-florida-shto-pravat-makedonskite-dzvezdi-denovive-05.jpg

Ирена Спировска (во Турција)

Антониа Гиговска

lambe-alabakovski-napravi-krshtevka-na-deteto-kjerkata-na-indira-kastratovikj-diplomirashe-na-florida-shto-pravat-makedonskite-dzvezdi-denovive-06.jpg

Сара Мејс 

lambe-alabakovski-napravi-krshtevka-na-deteto-kjerkata-na-indira-kastratovikj-diplomirashe-na-florida-shto-pravat-makedonskite-dzvezdi-denovive-04.jpg

Уште 7 ѕвезди на следната страна...Би можело да ве интересира:

Индира Кастратовиќ со сопругот среќни и вљубени на Флорида - кај ќерката убавица на гости (фото) Сара порасна во вистинска убавица, таа со години живее во САД, а нејзините родит...
Сара Мејс како Баба Мразица на осветлувањето на 12-метарската елка во East Gate Mall (фото) Со впечатлив стајлинг и новогодишни песни, Сара Мејс беше дел од осветлувањето н...
Антониа Гиговска со саканиот Иван Јованов на зимување на Копаоник (фото) Сонце плус снег плус топло чајче и љубов е рецептот за совршен зимски одмор... А...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg