Тијана Дапчевиќ: „Долго не успевав да затруднам по природен пат и кога се случи - го добив Вук, кој ми вреди за 10 деца“

„Милан и јас бевме 7 години во брак, го пропатувавме цел свет и посакавме бебе. Долго не успевав да затруднам по природен пат и си реков: ‘Ако не останам трудна до септември, одам на асистирано оплодување’...“, раскажува Тијана Дапчевиќ (46) за својата борба за потомство.

tijana-dapechevikj-dolgo-ne-uspevav-da-zatrudnam-po-priroden-pat-i-koga-se-sluchi-go-dobiv-vuk-mi-vredi-za-10-deca-01.jpg

Тијана Дапчевиќ (46) со сопругот Милан го има синот Вук (14), a во интервју за српскиот магазин „Informer“ таа проговори за периодот пред да го добие Вук и како се чувствувала тогаш.

Тијана во својата емотивна исповед вели:

„Отсекогаш говорев дека ќе родам машко дете, мајкин син, кој ќе личи на мене. Тоа е Вук!

Навистина е ист како мене, само граден како татко му. Но, мора да признаам и тврдоглав е и упорен на татко му.

Никогаш не се покајав што имам само едно дете. Вук ми вреди за десет деца.

Милан и јас бевме 7 години во брак, го пропатувавме цел свет и посакавме бебе.

Долго не успевав да затруднам по природен пат и си реков: ‘Ако не останам трудна до септември, одам на асистирано оплодување’.

Таа 2007 година мојата сестра Тамара Тодевска ја претставуваше Македонија на Евровизија, а јас ѝ го работев медиумскиот план. Бев концентрирана на тоа, не размислував за дете и баш тогаш затруднев.“

Целото интервју прочитајте го ТУКА!

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Какви се цените на плажа во Дојран ова лето 2022 година? Очекував дека со оглед на тоа што сѐ е поскапено и цените на плажа да бидат згол...
Инспиративна објава и фотографија на Македонец: „За моите деца да имаат свои соби, јас спијам на под... „За да ја исполнам желбата на моите дечиња, секое од нив да има своја соба, веќе...
Вук е копија на мама Тијана – како изгледаат децата на македонските познати личности? Дарио Панковски има прекрасни, веќе возрасни син и ќерка, Миа Костова постојано ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg