Локал во Неготино со уникатен ентериер - мексикански шмек, графити на ѕидовите (фото)

Со графити на ѕидовите и уникатни детали, ентериерот на овој локал во Неготино е дефинитивно за пофалба. Душата на Мексико во локал во Македонија, совршено, зарем не?

lokal-vo-negotino-so-unikaten-enterier-i-meksikanski-shmek-foto-01.jpg

Кога се инвестира во ентериерот на локалите, тогаш не можеме, а да не кажеме „браво“.

Таква е ситуацијата и со мексиканскиот ресторан „Señor Truco“ во Неготино.

Со кактуси, ѕидови со графити, уникатни светилки, шешири и што уште не, овој локал на одличен начин го доловува духот на Мексико.

Уникатниот ентериер на овој локал низ фотки:

Повеќе фотографии на следната страна...Би можело да ве интересира:

Локал во Битола со совршена новогодишна декорација - вовче, снег и многу магија (фото) Овој македонски локал секоја година воодушевува со новогодишните декорации. Мина...
Елена Ристеска го прослави роденденот на море: „36 години и не е така лошо, нели?“ (фото) „Ви благодарам на сите за роденденските честитки, 36 години и не е така лошо, не...
Хуман дечко од Битола спаси куна, која била речиси мртва - ѝ давал млеко со цуцла, ја однел на ветер... Браво! Јове (31) од Битола е нашата позитива на денот. „Еден другар ми се јави д...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg