Најшарената плажа во Охрид, преку објективот на инстаграмџиите

Сте ја посетиле ли некогаш „Jungle Beach“ во Охрид, односно плажата Градиште 3? Експлозијата од бои ѝ дава посебен шарм, зарем не?

najsharenata-plazha-vo-ohrid-preku-objektivot-na-instagramdjiite-01.jpg

Со платна во сите бои, природна сенка од дрвја и посебна енергија, „Jungle Beach“ во Охрид е една од најуникатните плажи.

Експлозијата од бои и убавата атмосфера ѝ даваат посебен шмек.

Омилена им е и на нашите инстаграмџии.

Всушност, станува збор за плажата Градиште 3.

najsharenata-plazha-vo-ohrid-preku-objektivot-na-instagramdjiite-03.jpg

Доживејте ја „Jungle Beach“ во Охрид, низ објективот на инстаграмџиите:

Повеќе фотографии на следната страна...Би можело да ве интересира:

Илина Арсова на крајот од декември, во полутанга бикини, влезе во Охридското Езеро (видео) Илина Арсова обожава предизвици и авантури, па така денес 25-ти декември собра х...
Искрен приказ на мајка од Охрид: Мојата дневна соба за на Инстаграм vs. во реалноста кога имате мало... „Дневната соба која до пред 2 години често ја гледавте (во совршено издание) на ...
Македонија низ објективот на туристка од Турција: „Тргнав со предрасуди, но оваа земја ги надмина мо... „Скопје ме потсети дека треба да го видам целиот Балкан“ – вели Турчинката која ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg