Германскиот ракометар Кристијан Дисингер ја запроси својата девојка - струмичанката Марија Андоновска (фото)

Додека играше за нашиот ракометен клуб РК Вардар, Кристијан Дисингер (30) се вљуби во убавата струмичанка Марија Андоновска, а по 3 години врска ја запроси. Нејзината сестра близначка Душица пак, е во брак со хрватскиот ракометар Игор Карачиќ.

germanskiot-rakometar-kristijan-disinger-zaprosi-prekrasna-makedonka-foto-01.jpg

Кристијан Дисингер (30) е германски ракометар кој додека играше за нашиот ракометен клуб РК Вардар и живееше во Македонија се вљуби во убавата Марија Андоновска. Марија потекнува од Струмица и по професија е архитект.

По околу 3 години врска, вчера (15.02) на нивниот одмор во Ханиоти, Грција, тој ја запроси токму на нејзиниот роденден.

Ракометарот објави фотографија од блескавиот свршенички прстен на својот Инстаграм профил.

germanskiot-rakometar-kristijan-disinger-zaprosi-prekrasna-makedonka-foto-04.jpg

germanskiot-rakometar-kristijan-disinger-zaprosi-prekrasna-makedonka-foto-03.jpg

Нејзината сестра близначка Душица Андоновска е во брак со хрватскиот ракометар Игор Карачиќ, исто така некогашен играч на Вардар.

Тие пак вчера, на денот на роденденот на Марија и Душица, ја прославија првата годишнина од брак. По тој повод Игор објави фотографија од Душица и напиша: „Среќен роденден на мојата најубава насмевка“.

germanskiot-rakometar-kristijan-disinger-zaprosi-prekrasna-makedonka-foto-09.jpg

Инаку, последен клуб за кој Кристијан Дисингер беше ангажиран е „Динамо Букурешт“ во Романија, а каде ќе живеат Кристијан и Марија останува да видиме.

Повеќе фотографии од парот:

Прочитајте и Марија Андоновска: „Москва за Нова година е бајка, но кога слетавме беше -17 Целзиусови степени“

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Македонка ослабе 38kg: „Никако не собирав сила да излезам од комфор зоната“ „Ми беше удобно, вкусно и топличко, без разлика што после секое прејадување до с...
Македонка е уникатна и кул невеста со кратка венчаница и специфична фризура „Уште во првиот фустан што го пробав, се чувствував своја и веднаш донесов одлук...
Македонска инфлуенсерка запросена на спектакуларна локација во Дубаи, со поглед на Бурџ Халифа (виде... Стефанија е по вторпат во Дубаи, но оваа посета ќе ја памети до крајот на живото...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg