Не е Тоскана, Демир Капија е: Недогледни полиња со лаванда - рај за очи (фото)

Недогледни полиња со расцутена лаванда... Македонија дефинитивно има бајковити предели.

makedonska-ubavina-nedogledni-polinja-so-lavanda-vo-demirkapisko-raj-za-ochi-foto-01.jpg

Овој јуни во демиркаписко царува виолетовата боја. Во близина на винаријата „Попова Кула“ има недогледи полиња со лаванда.

Одговорните во винаријата на Фејсбук се пошегуваа: „Овој викенд лавандата ќе биде спремна за сликање. Бујрум.“

Фотки од полињата со лаванда во демиркаписко:

makedonska-ubavina-nedogledni-polinja-so-lavanda-vo-demirkapisko-raj-za-ochi-foto-02.jpg

makedonska-ubavina-nedogledni-polinja-so-lavanda-vo-demirkapisko-raj-za-ochi-foto-03.jpg

С. С. | Црнобело / фото: Фејсбук Попова Кула

Би можело да ве интересира:

Хуман дечко од Битола спаси куна, која била речиси мртва - ѝ давал млеко со цуцла, ја однел на ветер... Браво! Јове (31) од Битола е нашата позитива на денот. „Еден другар ми се јави д...
Се ожени синот на Дац – ексклузивни фотографии од свадбата на актерот Јаков Спасов и неговата сакана... „Ме запроси сосема во наш стил, си седевме по дома, баравме кој филм да гледаме ...
Позитива на денот: По трите лавчиња, во Скопје ЗОО се родија лемур и лама (фото) Покрај трите лавчиња, скопската Зоолошка градина има уште две нови бебиња – лему...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg