Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Возач 29-09-2023


Најпознатата Македонка во Австралија доживеа спектакуларно изненадување од сопругот, по траумата при породувањeто (видео)

„Пред една година си го скршив свршеничкиот прстен и бев многу разочарана и оттогаш ја носам само бурмата, зборувавме со мојот сопруг да го поправиме/замениме прстенот. Па, на мое изненадување среде хаосот во изминатите неколку месеци (сепса при породување) тој сам го направил за да ме изненади...“, раскажува Снежана Маркоски, односно Снежана Вуд за изненадувањето од сопругот.

najpoznatata-makedonka-vo-avstralija-dozhivea-spektakularno-iznenaduvanje-od-soprugot-nov-svrshenichki-prsten-po-traumata-video-01.jpg

Снежана Маркоски, односно Снежана Вуд е Македонка која живее во Австралија, а се прослави со учеството во шоуто The Bachelor. Таа неодамна се породи со својата четврта ќерка, а на Инстаграм го сподели страшното искуство со компликациите што настанале при породувањето.

Снежана и нејзиниот сопруг Сем Вуд го добија најновиот член во нивното семејство, ќерката Харпер, но искуството при породувањето било трауматично и си оставило траги.

Но, по тој тежок период Снежана се чувствува подобро, а Сем за да ја расположи ѝ приредил спектакуларно изненадување.

Нејзината објава на Инстаграм по повод романтичниот гест:

„Пред една година си го скршив свршеничкиот прстен и бев многу разочарана и оттогаш ја носам само бурмата (која е убава сама по себе), зборувавме со мојот сопруг да го поправиме/замениме прстенот. Па, на мое изненадување среде хаосот во изминатите неколку месеци тој сам го направил за да ме изненади.

Тој е највнимателниот и најромантичен маж кој некогаш сум го сретнала и секогаш ме разгалува со прекрасни изненадувања.

Ја пуштил нашата свадбена песна со која чекорев кој олтарот „Never Tear Is Apart“ и нашите 4 девојчиња беа вклучени во изненадувањето што ме чекаше.

Нов свршенички прстен, најубавиот прстен кој некогаш сум го видела.“

Погледнете го видеото од романтичниот чин:

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Снежана Сани Богдановска со потег за пофалба: „Гордо ја носам природно седата коса во шестата децени... Снежана Богдановска Сани, модел и моден новинар, за CRNOBELO.com вели: „Многу су...
Нова утринска снежна бајка на Попова Шапка среде јануари (фото) Скијачите и вљубениците во зима копнеат по снег годинава, но ски центрите како м...
Најпознатата Македонка во Австралија го прослави 18-иот роденден на ќерката – Tатко ѝ е неподвижен, ... Првиот сопруг ѝ бил познат мотокрос шампион, кој по несреќа со мотоцикл останал ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg